Три роки тому житель села Соколівського Кропивницького району Віталій Шевченко встановив на своєму городі 122 сонячні панелі. Це обійшлося йому майже у 28 тисяч доларів. Енергією, яку виробляє електростанція, користується вдома і продає. Заробляє майже 200 тисяч гривень на рік.
«Потужність 30 кіловат. У літній день вона максимально може дати 250 кіловат. А взимку стільки ж за місяць. Ось така різниця. Існувати автономно не вийде взимку. Адже на обігрів будинку та приготування їжі не вистачить», – розповів Віталій.
Вдома у чоловіка газове опалення. За його словами, опалювати будинок газом вигідніше, ніж електро+енергією із сонячної станції.
Влітку Віталій заробляє на сонячній електростанції 100 тисяч гривень. Керує станцією через додаток на телефоні: «Можна подивитися, скільки виробило електроенергії, скільки було місяць чи рік тому. Можна порівняти, скільки тобі нарахувало обленерго і те, скільки виробив».
За розрахунками Віталія Шевченка, вкладені в сонячну електростанцію гроші повернуться впродовж чотирьох років. Після цього піде прибуток.
За інформацією заступника директора обласної електропостачальної компанії Олега Соловйова, за минулий рік у Кіровоградській області встановили 405 домашніх електростанцій, а всього в області їх понад півтори тисячі. Згідно із Законом України, вартість одного кіловата енергії сонячної станції становить 16 євроцентів. Комісія з питань енергетики раз на три місяці переглядає ціну у гривнях.
Для довідки: з 1 січня 2021 року Уряд скасував пільговий тариф на електроенергію для населення. При споживанні до 100 кіловат на годину було – 90 копійок. Понад 100 кіловат – 1 гривня 68 копійок. Зараз тариф зафіксували на рівні 1 гривня 68 копійок незалежно від обсягу споживання.
Джерело: Zametka