200 тисяч гривень від сонячної електростанції

200 тисяч гривень від сонячної електростанції

Три роки тому житель села Соколівського Кропивницького району Віталій Шевченко встановив на своєму городі 122 сонячні панелі. Це обійшлося йому майже у 28 тисяч доларів. Енергією, яку виробляє електростанція, користується вдома і продає. Заробляє майже 200 тисяч гривень на рік.

«Потужність 30 кіловат. У літній день вона максимально може дати 250 кіловат. А взимку стільки ж за місяць. Ось така різниця. Існувати автономно не вийде взимку. Адже на обігрів будинку та приготування їжі не вистачить», – розповів Віталій.

Вдома у чоловіка газове опалення. За його словами, опалювати будинок газом вигідніше, ніж електро+енергією із сонячної станції.

Влітку Віталій заробляє на сонячній електростанції 100 тисяч гривень. Керує станцією через додаток на телефоні: «Можна подивитися, скільки виробило електроенергії, скільки було місяць чи рік тому. Можна порівняти, скільки тобі нарахувало обленерго і те, скільки виробив».

За розрахунками Віталія Шевченка, вкладені в сонячну електростанцію гроші повернуться впродовж чотирьох років. Після цього піде прибуток.

За інформацією заступника директора обласної електропостачальної компанії Олега Соловйова, за  минулий рік у Кіровоградській області встановили 405 домашніх електростанцій, а всього в області їх понад півтори тисячі. Згідно із Законом України, вартість одного кіловата енергії сонячної станції становить 16 євроцентів. Комісія з питань енергетики раз на три місяці переглядає ціну у гривнях.

Для довідки: з 1 січня 2021 року Уряд скасував пільговий тариф на електроенергію для населення. При споживанні до 100 кіловат на годину було – 90 копійок. Понад 100 кіловат – 1 гривня 68 копійок. Зараз тариф зафіксували на рівні 1 гривня 68 копійок незалежно від обсягу споживання.

 

Джерело: Zametka

Схожі публікації