35-та річниця аварії на ЧАЕС: в Олександрії вшанували ліквідаторів

35-та річниця аварії на ЧАЕС: в Олександрії вшанували ліквідаторів

26 квітня, в Олександрії на Соборній площі біля пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи відбувся мітинг з нагоди 35 роковин Чорнобильської трагедії.

Міський голова Сергій Кузьменко подякував за подвиг усім, хто боровся з катастрофою та її наслідками. 10 тисяч людей з Кіровоградщини і 749 олександрійців взяли участь у ліквідації трагедії, тисячі людей постраждали від цієї події. Мер побажав міцного здоров’я і миру тим, хто поряд з нами. Хвилиною мовчання учасники мітингу вшанували пам’ять загиблих і тих, чиє життя забрали наслідки катастрофи.

Сергій Кузьменко вручив Почесні грамоти Олександрійської міської ради голові ГО «Спілка інвалідів Чорнобиля» Людмилі Комлєвій-Конаковій, ліквідаторам Валентину Вовку, Сергію Шаповалу. Грамотами Олександрійської міської ради нагороджені ліквідатори Віктор Коваленко, Василь Левченко, Микола Туренко. Іменні годинники отримали ліквідатори Георгій Гострий, Ігор Алкеєв, Сергій Белуга, Володимир Уваров, Павло Черняховський.

35-ті роковини Чорнобильської трагедії: мітинг в Олександрії

35-ті роковини Чорнобильської трагедії: мітинг в Олександрії

«Ніхто з нас не ховався за спини один одного, кожен гідно виконав свій подвиг, — сказала голова Спілки інвалідів Чорнобиля Людмила Комлєва. — Ми пам’ятаємо тих, кого з нами немає. Нас було 3200 в Олександрії, а залишилося майже 900, разом з дітьми та переселенцями. Держава нас перестала шанувати, забуваючи про те, що ліквідатори закрили собою весь світ. Але ми живемо і будемо жити. Скажу вам одне: живіть. Здоров’я вам, мирного неба, хай буде завжди добробут у ваших сім’ях, щоб  кожного ранку ви посміхалися і ніякі негаразди не приходили у ваш дім».

Учасник ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, заступник командира військової частини 2269 полковник Юрій Криндач розповів: «26 квітня 1986 року наш полк був піднятий по тривозі, 28 вертольотів вилетіли у Чорнобиль, де сталася найбільша у світі техногенна та екологічна катастрофа. Вертолітники Гвардійської авіаційної бази першими приступили до ліквідації наслідків аварії. 374 військовослужбовці брали участь у тих подіях. Було виконано 429 вильотів та скинуто майже 800 тон вантажу. 78 військовослужбовців отримали дозу випромінення від 17 до 37 рентген».

Духовенство Української Православної Церкви відслужило панахиду за загиблими. У музичній школі для чорнобильців відбувся концерт. Олександрія вдячна кожному з ліквідаторів. За все.

35-ті роковини Чорнобильської трагедії: мітинг в Олександрії

Джерело:Портал Zametka

Схожі публікації