84-річна жителька Кіровоградщини в’яже килими з поліетиленових пакетів та сіток від овочів

84-річна жителька Кіровоградщини в’яже килими з поліетиленових пакетів та сіток від овочів

Кропивничанка Лариса Бондаренко створює килими з поліетиленових пакетів та сіток від овочів. Для в’язання використовує торбинки всіх кольорів. Коли закінчуються власні, пакети приносять рідні, сусіди і знайомі.

Килими 84-річна кропивничанка Лариса Бондаренко в’яже гачком десять років, інформує Суспільне. «У кульку обрізаю ручки і дно, розрізаю, якою мені потрібно, шириною. Щоб не зшивати, а зв’язати, розкладаю».

Після розрізання пакетів зв’язує стрічки. Їх намотує у клубок. Кольори для килимів не підбирає, каже, в’яже їх з тих пакетів, що має. На створення одного килима витрачає тиждень.

«Мені весь провулок приносить мішки та пакети. Будь-які торбинки, навіть, ті сині, що використовують для сміття, я все використовую на в’язання».

В’язанням килимів займається для задоволення – каже жінка. «У мене руки ніколи не болять, тому що в мене весь час все крутиться. Кажуть, що це корисно для голови, бо я весь час зайнята».

Використання пакетів для створення килимів зменшує кількість відходів і не забруднює довкілля – вважає директорка кропивницького освітньо-культурного центру Вікторія Талашкевич. Каже, пакети для Лариси Бондаренко збиратимуть протягом двох місяців у приміщенні центру на вулиці Велика Перспективна у Кропивницькому.

«Будемо запрошувати людей приносити різнокольорові пакети, як це просила Лариса Олексіївна, сухенькі і чисті. Незважаючи на те, що багато людей відмовляється від пакетів, вони все одно є в господарстві».

Нині у будинку майстрині 15 килимів. Їх, каже, подарує друзям і знайомим.

Схожі публікації