Астрономи підтвердили існування першої придатної для життя екзопланети

Астрономи підтвердили існування першої придатної для життя екзопланети

У 2015-му вчені виявили екзопланету K2-18b, а в минулому році аналіз даних космічних телескопів «Кеплер», «Спітцер» і «Хаббл» показав наявність в атмосфері водяної пари. Тепер же астрономи провели ретельний аналіз отриманих параметрів планети і опублікували результати в мережі.

Червоний карлик K2-18 в сузір’ї Лева розташований на відстані близько 124 світлових років від Землі. Його радіус в 2,6 рази більше земного, а маса – в 8,6 рази більше. Проаналізувавши дані, отримані з декількох телескопів, дослідники зробили висновок, що на планеті дійсно присутня велика кількість водяної пари в атмосфері, що підтвердило теоретичну можливість людини вижити на її поверхні.

Створивши цифрову модель, вчені Кембриджського університету виявили, що на поверхні екзопланети K2-18b можуть бути джерела з водою в рідкому стані. При цьому температура і склад атмосфери створюють придатні для проживання умови.

«Водяна пара була виявлена в атмосфері цілого ряду екзопланет, але навіть якщо планета знаходиться в зоні життя, це не обов’язково означає, що на поверхні існують придатні для життя умови. Щоб визначити перспективи населеності, важливо отримати єдине розуміння внутрішніх і атмосферних умов на планеті, зокрема, чи може існувати на поверхні рідка вода », – сказав керівник дослідження Ніккі Мадхусудхан.

Незважаючи на значний розмір, воднева оболонка K2-18b не обов’язково повинна бути товстою, як передбачалося раніше, а водний шар може мати відповідні умови для підтримки життя. Для більш детального вивчення астрономам доведеться дочекатися закінчення будівництва нового надпотужного телескопу Джеймса Вебба, які здатний визначати склад атмосфер екзопланет. Готовий він буде в 2021 році.

Джерело: ria.ru

Схожі публікації