Безоплатний і безперешкодний доступ до узбережжя річок та водойм

Безоплатний і безперешкодний доступ до узбережжя річок та водойм

21 лютого 2020 року на території України розпочинає діяти закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного доступу громадян до узбережжя водних об’єктів для загального водокористування“.

Зокрема, як повідомляють місцеві управління водними ресурсами, мета закону — створення цивілізованих умов при користуванні водоймами й узбережжям, та недопущення зловживань з боку фізосіб чи юридичних осіб при користуванні ними пляжними зонами чи прибережними смугами.

Закон вносить зміни до Водного кодексу України, згідно з якими фізичні чи юридичні особи, що тримали в користування прибережні чи пляжні зони, не мають права обмежувати загальне водокористування українським громадянам.

Ще новий закон пропонує доповнення до статей 61 й 62 Земельного кодексу України, згідно з яким, в прибережних захисних смугах заборонено встановлення огорож та інших конструкцій, які можуть перешкоджати доступ громадянам до узбережжя. В доповненнях вказано, що демонтаж таких конструкцій буде відбуватись коштом власників чи осіб, які встановили їх.

Також особи, які будуть визнані винними у неправомірному обмеженні безплатного й безперешкодного доступу українців до водних узбереж, понесуть за свої дії адміністративну відповідальність.

 

Джерело

Схожі публікації