Бібліотеки популяризували українські народні традиції

Бібліотеки популяризували українські народні традиції

Процес передавання досвіду одних поколінь іншим забезпечує народознавчий підхід до виховання читачів, про який ніколи не забувають бібліотекарі, особливо під час новорічно-різдвяних свят.

Працівники центральної бібліотеки для дітей підготували цикл різдвяних розважальних заходів. Різдвяна мозаїка «Колядуємо і щедруємо, ми Різдво віншуємо» чекала на гостей бібліотеки 5 січня. Родзинкою свята були щедрівки, які діти виконували разом з бібліотекарями. Крім того, малечу розважали тематичними іграми, піснями і танцями. В кінці заходу заспівали традиційного «Щедрика». Загалом свято виявилось яскравим, добрим та по-домашньому теплим.

З театралізованими різдвяними віншуваннями завітали бібліотечні колядники і до своїх друзів та партнерів. Харизматична циганка, дід, стрілець та кмітлива лікарка водили козу, віншували щастя, достатку, миру та добра в прийдешньому році.

У ці новорічні дні бібліотекарі зверталися і до казок. Адже у кожній казці, навіть у найменшій та дуже простій, живе народна мудрість і суспільна мораль.

Бібліотекарі філії №10 запропонували своїм користувачам новітню форму роботи – книжкові піжмурки онлайн. Цікаві запитання та яскраві малюнки онлайн-вікторини, розміщеної на сторінці книгозбірні у соцмережі «Фейсбук» допоможуть зрозуміти, наскільки добре вони знають українські та іноземні казки.

Вже стало доброю традицією щорічно організовувати для дітей Перемозького мікрорайону новорічно-різдвяну казку. Разом з бібліотекарями філії №10 та аніматорами малеча поринула у новорічні розваги «Вірте в дива – вони здійснюються» з піснями, танцями, іграми та хороводами, з побажанням добра та щастя.

Працівники дитячої бібліотеки запросили маленьких читачів на лялькову виставу «Різдвяна казка», яка познайомила дітей із традиціями та звичаями різдвяних свят. Разом з казковими героями дітлахи розучували колядки, водили козу, співали українські пісні «У лісі, лісі темному», «Добрий вечір тобі, пане господарю», «Україна колядує».

Джерело: Олександрійська міська рада

Схожі публікації