Будинок на Соборному топлять нечистоти

Будинок на Соборному топлять нечистоти

Фонтани з нечистот і потоки бруду спостерігали кілька днів тому у себе у дворі мешканці будинку № 99 по пр. Соборному.

— Так відбувається мало чи не кожен місяць, — обурюються мешканці та голова ОСББ цього будинку Лідія Хроненко. — Ми постійно «обриваємо» телефони диспетчерів Водоканалу, у нас зібралося величезна кількість листів з керівництвом комунального підприємства. Але ніхто нічого зробити не може.  Каналізація постійно забивається, нечистоти течуть річками аж до  проспекту Соборного, в палісадниках біля під’їздів, де проходить колектор, утворилися провали через підмив ґрунту стоками. Комунальники приїжджають, вичищають, але певний  через час все знову повторюється.

Справа в тому, що, коли будувався наш будинок 43 роки тому, ще не було ні онкодиспансеру, ні так званої «Рубльовки» в приватному секторі, які пізніше підключились до нашого колектора. У той же час, за минулі роки наш будинок просів на півметра — ми вимірювали. Виходить, що з одного боку навантаження на каналізаційну трубу зросла, а з іншого — немає нахилу для стоку. І тепер всі нечистоти збираються під нашим будинком. Куди нам звертатися, щоб усунути цю проблему?

Після звернення редакції ОТ до керівництва олександрійського Водоканалу на місце прибув його начальник Олександр Онищенко та фахівці підприємства. Вони розповіли, що врізка онкодиспансеру (колишнього дитячого садка) та прилеглих будинків приватного сектора ніяк не вплинули на навантаження зливної системи. А в тому, що каналізація постійно забивається є вина і самих мешканців, які використовують її не за призначенням, скидаючи в унітази предмети і відходи життєдіяльності, що призводить до засмічення труби.

Проте Онищенко запевнив мешканців, що система буде прочищена, будуть виявлені і усунені проблемні місця.

— Ми замовили з Кропивницького спеціальну канально-промивальну машину, яка добре вичищає труби зсередини, — сказав Олександр Юхимович. — Будемо чистити систему не тільки в цьому будинку, але і в інших найпроблемніших місцях по всьому місту, там, де трапляються часті затори в каналізації.

І мешканці, і фахівці Водоканалу погодилися в тому, що цей метод дієвий, але тільки на певний час. Така проблема в цьому будинку вже не один рік, і, щоб її вирішити кардинально, потрібен капітальний ремонт або заміна цієї ділянки каналізаційної системи. Можливо, потрібно міняти колектор аж до Олександрійського колегіуму (20-ї школи). Таких коштів у Водоканалу немає, і обіцяти щось конкретно вони не можуть. Все залежить від фінансування підприємства.

Джерело

Схожі публікації