Чеські, канадські і голландські сорти черешні вирощують на Олександрійщині

Чеські, канадські і голландські сорти черешні вирощують на Олександрійщині

Черешневий сад неподалік Приютівки компанія «АгроВіста» заклала 4 роки тому. Його площа – 1 гектар. Тут зростають чеські, канадські і голландські сорти. Ягоди досить великі і соковиті. Перші черешеньки на деревах з’явилися рік тому, а у цьому вже зібрали сто кілограмів врожаю. Хоча, якби не завадила холодна весна, то було б ще більше.

«Черешню ми зібрали близько ста кілограмів, – розповідає керуючий садом Максим Горбачов, – цвіла дуже гарно, але приморозки завадили нам зібрати ще більший врожай. На наступний рік, за умови сприятливих погодних умов, очікуємо врожай значно більший».
Ідея заснувати саду виникла під час реконструкції Користівського елеватора, розташованого поруч, аби облаштувати непривабливий пустир. Дерева висадили обабіч дороги на Приютівку, а решту території засадили лохиною. Врешті отримали не лише красу, а й користь. Проте, на відміну від лохинової плантації, черешневий сад не має промислового призначення.

«На моє здивування, проект з черешнею виявився не лише гарним, а і смачним, але не промисловим, – зазначає ініціатор створення саду директор компанії «АгроВіста» Павло Фесюк.

Джерело: В об’єктиві

Схожі публікації