Чи готові олександрійські медики до коронавірусу? Ексклюзивне відеоінтерв’ю

Чи готові олександрійські медики до коронавірусу? Ексклюзивне відеоінтерв’ю

В Україні зафіксовано перший випадок коронавірусу, що стрімко поширюється світом. На засіданні урядового антикризового штабу з протидії поширенню в Україні COVID-19 затверджено новий посилений план антикризових профілактичних заходів щодо боротьби з поширенням коронавірусу, повідомляє Урядовий портал.

Мають бути переглянути запаси держрезерву на предмет забезпечення засобами індивідуального захисту населення з урахуванням тримісячної потреби з визначенням до 11 березня обсягу коштів, необхідного для поповнення держрезерву.

МОЗ має розробити комунікаційний план по визначенню алгоритмів дій, якщо будуть виникати випадки коронавірусу і довести його до відома місцевих органів владі, а також відпрацювати питання створення мережі центрів по контролю і профілактиці захворювань.

Також має бути передбачений огляд медпрацівниками або/та працівниками Держприкордонслужби всіх осіб, що прибувають в Україну з-за кордону та через контрольні пункти в’їзду-виїзду з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Автономної Республіки Крим. Окрім цього, доручено забезпечити чергування в пунктах пропуску реанімаційних і медавтомобілей.

До 11 березня МОЗ та Міністерство фінансів зобов’язані подати пропозиції щодо збільшення фінансування на закупівлю лабораторними центрами МОЗ виробів медичного призначення, засобів індивідуального захисту та діагностичних матеріалів, а також тест-систем для визначення коронавірусу.

Інформаційний портал AlexCity поспілкувався з Сергієм Дячуком, головним лікарем КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги м. Олександрії» Олександрійської міської ради, щоб з’ясувати, чи готові олександрійські медики до коронавірусу. Подробиці у відео.

Довідка. У грудні 2019 року в китайському місті Ухань стався спалах пневмонії, викликаний раніше невідомим типом коронавірусу 2019-nCov. Першими хворими виявилися відвідувачі місцевого ринку морепродуктів, пізніше з’ясувалося, що вірус передається від людини до людини. Станом на вечір 1 березня кількість інфікованих коронавірусом COVID-19 у всьому світі досягла 87,5 тисяч осіб, а на планеті вже понад 60 країн, де виявили вірус.

Опитування: Чи боїтесь Ви коронавірусу?

Схожі публікації