Чи продовжуватимуть карантин після 22 травня: відповідь прем’єра

Чи продовжуватимуть карантин після 22 травня: відповідь прем’єра

Кабінет Міністрів України схвалив продовження карантину до 22 травня, хоча з послабленнями. Наступне питання, яке цікавить українців – чи закінчиться карантин 22 травня і чи буде він продовжений надалі. Відповідь вже надав прем’єр Денис Шмигаль.

Чи триватиме карантин пізніше, залежатиме від багатьох показників: епідеміологічної ситуації, кількості важких пацієнтів та хворих медиків. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль все ж припустив, що карантин в Україні буде продовжено і після 22 травня

Він зауважив, якщо таке рішення схвалять, то скоріш за все, запровадять і наступний етап послаблень.

Швидше за все, спираючись на дані ВООЗ, карантин буде продовжено і далі з наступними етапами послаблень, якщо це дозволятиме зробити ситуація із захворюваністю на коронавірус,
– зазначив Шмигаль.

Яким буде карантин після 11 травня

В уряді початок процесу виходу з карантину називають Днем «К», він відбудеться 11 травня.

Цей день символізуватиме початок першого етапу виходу з карантину, а загалом таких буде 5. У перший етап буде знято значну частину обмежень, зокрема для представників малого і середнього бізнесу.

Послаблення карантину в Україні: що відкриють і дозволять

  • парки і сквери;
  • салони краси і перукарні;
  • літні майданчики кафе і ресторанів;
  • роботу нотаріусів та юристів;
  • заклади побутового обслуговування громадян;
  • музеї і бібліотеки;
  • тренування для професійних команд на закритих базах;
  • стоматологічні кабінети;
  • сервіси обслуговування побутової техніки;
  • відновлення діяльності суб’єктів господарювання, яка не передбачає прийом відвідувачів.

Коли в Україні буде пік епідемії?В уряді прогнозують, що пік епідемії припаде на період з 3 по 8 травня. Щоправда, пік захворювання на коронавірус відтерміновували вже кілька разів.

Коли ситуація в Україні та світі стабілізується

Раніше прогноз щодо цього робив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. За його словами, найоптимістичніший прогноз передбачає стабілізацію життя після пандемії на кінець літа – початок осені.

«У Європейському Союзі те, що я чую від колег – там прямо радять своїм не планувати літні відпустки поки що. Тобто, не замовляти готелі, не бронювати квитки. Нині немає певності, що це спрацює,»– заявив Кулеба.

Резюмуючи він підкреслив, що в цілому динаміка поширення коронавірусу ще цілком не вивчена. Тож не можна знати, коли ситуація стабілізується.

 

 

 

Джерело: 24 канал

Схожі публікації