Чи зросте тариф на тепло?

Чи зросте тариф на тепло?

До 1 жовтня 2021 року місцеві ради у Кіровоградській області мають встановити ринкові ціни на теплопостачання. Такий пункт є у розпорядженні т.в.о. голови обласної державної адміністрації  Валерія Жалдака.

Підняти тарифи для теплових підприємств області вже планувалося. Проте уряд закликав місцеві ради по всій країні не піднімати ціни, натомість обіцяв врегулювати питання з НАК «Нафтогаз», яка різко реагує на борги. Головною позицією Меморандуму було те, що всі збитки, які понесуть тепловики у поточному році, не ляжуть винятково на бюджети місцевих рад.

Проте у документі не було врегульовано питання про відшкодування різниці транспортування газу, різниці розподілу і транспортування електроенергії, підвищення майже на 8 гривень вартості води, яка займає суттєву частку в тарифі. Обіцяли прийняти закони, які врегулюють порядок і розміри відшкодування різниці вартості газу, яку назначає НАК «Нафтогаз».

Як результат, вже по завершенню опалювального сезону рахунки КП «Теплоенергетик» (Кропивницький), КП «Теплокомуненерго» ( Олександрія) та «Світловодськпобут» (Світловодськ) арештувала виконавча служба — «Нафтогаз» подав судовий позов через борги цих підприємств. Тож новий опалювальний сезон під загрозою: через арешт тепловики не можуть проводити планові ремонти застарілих труб.

Джерело: Портал Zametka

Схожі публікації