Чим небезпечний дим від спалювання листя?

Чим небезпечний дим від спалювання листя?

Управління житлово-комунального господарства, архітектури та містобудування Олександрійської міської ради попереджає керівників підприємств, учбових та дошкільних закладів, закладів охорони здоров’я, інших організацій, які розташовані на території міста, а також мешканців приватного житлового сектору про заборону спалювання опалого листя та іншої сухої рослинності.

Кожен із нас відповідальний за екологію нашого міста. Спалювати листя та суху траву надзвичайно шкідливо, а особливо – відходи, оскільки це є небезпечним для здоров’я людей. Постійно подразнений димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатний протистояти мікробам. Особливо небезпечно це для дітей та людей, які страждають захворюваннями на бронхіти, бронхіальну астму, риніти чи тонзиліти. У димі опалого листя містяться оксиди азоту, вуглецю, чадний газ, а також сполуки важких металів. У тліючих без доступу повітря рослинах утворюється бензопірен – речовина, здатна викликати ракові захворювання.
Крім того, спалювання рослинності не тільки завдає шкоди довкіллю та здоров’ю людей, а й може перерости у неконтрольоване горіння, знищення насіння і коріння трав’янистих рослин, пошкодження нижніх частини дерев, кущів та верхніх частин коріння, загрожувати знищенню будівель та споруд житлового сектору.

Так, відповідно до ст. 16, 22 Закону України «Про охорону атмосферного повітря» та Правил благоустрою та санітарного утримання території м. Олександрії категорично забороняється спалювання сухої рослинності.
Відповідно ст. 152 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення», це тягне за собою штраф на громадян від 340 до 1360 грн., на посадових осіб, громадян — суб’єктів підприємницької діяльності від 850 до 1700 грн.

Для уникнення забруднення атмосферного повітря та порушення норм закону доцільно проводити утилізацію трав’яних залишків. Одним із методів утилізації може бути компостування – розкладення рослинних залишків без доступу кисню з утворенням компосту – однорідної органічної маси, яку можна використовувати в якості добрив. Найбільш цінною характеристикою компосту як добрива вважається вміст у ньому великої кількості хімічних елементів, необхідних рослині для життя.
Міська влада звертається до кожного жителя міста: давайте не будемо завдавати шкоди навколишньому природному середовищу, оскільки боротьба з палінням — це не пропозиція, не вибір, це обов’язок кожного на шляху до збереження екології природного середовища міста і здоров’я його громадян.

Джерело: Сучасна Олександрія

Схожі публікації