Цікаві місця Кіровоградщини: дендропарк Веселі Боковеньки

Цікаві місця Кіровоградщини: дендропарк Веселі Боковеньки

Парк з такою веселою назвою знаходиться в Долинскому районі Кіровоградської області. Його площа – 109 га.

«Веселі Боковеньки» має давню історію, що починається з 1893 року, та був заснований як селекційно-дендрологічна станція. Парк заклав та розбудовував протягом 30 років М. Давидов. Над проектом працювали художник-пейзажист І. В. Владиславський-Падалка, Є. Регель, академік Г. Висоцький, дендролог Є. Вольф, губернський лісничий О. Яцкевич.

У 1916 р. дендропарк перейшов у власність до Російського географічного товариства.

В 1930 р. – до  Українського науково-дослідного інституту агролісомеліорації, в якому селекційні роботи проводили такі вчені як Ф. Щепотьєв, П. Бадалов, які вивели стійкі до холодів сорти горіхів.

З 1960 р. парк отримав статус пам’ятки садово-паркового мистецтва. Поруч з парком розташований ботанічний заказник «Боковеньківська балка».

Поруч з парком розташований ботанічний заказник «Боковеньківська балка».

За легендою дендропарк назвали на честь річки Боковеньки, що тече поруч, а веселою вона була тому, що в ній купалися та всіляко розважалися козаки. Нині в дендропарку висаджено 963 види дерев і кущів, серед них реліктові та рідкісні, такі як гінкго, цегляне та залізне дерева.

В дендропарку «Веселі Боковеньки» є різні ландшафтні зони, три озера, містки, очерет і навіть водоспад, на фоні якого відвідувачі фотографуються.

 

 

Джерело

Схожі публікації