Цікаві місця Кіровоградщини: урочище «Каскади»

Цікаві місця Кіровоградщини: урочище «Каскади»

За п’ять кілометрів від села Злинка (Маловисківський район, Кіровоградської області) знаходиться урочище «Каскади».

З точки зору науки, «Каскади» – це місце виходу на поверхню елементів давньої тектонічної структури Українського щита. Цим каменям понад двох мільярдів років! А річка Буки, яка протікає через урочище, утворює тут природні водоспади. Для трипільців, скіфів і інших народів, які мешкали тут багато тисячоліть тому, такі місця були дуже важливі, адже за відсутності доріг і вказівників слугували єдиними надійними орієнтирами на місцевості.

 

Коли пишуть про «Каскади», то часто називають це місце «українською Карелією» чи «українською Швейцарією». Ці порівняння зрозумілі – численні водоспади, річка, яка здається дуже чистою, неторкнута краса природи.

Але найкрасивіші вони саме на початку весни, коли водоспади повноводні, а все навколо квітне. Їдеш по запорошеній ґрунтовій дорозі між полів, ідеш звичайним українським степом під пекучим сонцем, і раптом бачиш перед собою це диво – свіжі водоспади, прохолодні печери, квітучі луки…

Влітку приїжджають до урочища щоб відпочити з палатками. Тут немає скупчення туристів, навколо свіже повітря і природа, а ночами лише тихо шумить річка Буки. У цій самій річці можна і купуватися – влітку вона дуже тепла. Кажуть, що для рибалок тут буде чим зайнятися, так що якщо ви любитель рибної ловлі – «Каскади» чекають вас!

 

 

Джерело

Схожі публікації