COVID-19: у МОЗ назвали умову повернення до жорсткого карантину

COVID-19: у МОЗ назвали умову повернення до жорсткого карантину

У разі повного заповнення виділених для пацієнтів з коронавірусом ліжко-місць у лікарнях, в Україні можуть ввести жорсткий карантин

Про це повідомив головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

Він зауважив, наразі недоцільно запроваджувати жорсткі карантинні обмежувальні заходи в Україні.

Так, Ляшко наголосив, що у разі повної заповненості хворими на COVID-19 всіх ліжко-місць, які підготовані для госпіталізації таких хворих у лікарнях, Україна вимушена буде знову ввести жорсткий карантин.

Головний санлікар зазначив, що 50 тис. ліжко-місць вдалося підготувати завдяки жорсткому карантину навесні.

“Карантин спрацював 100%. Система підготовлена, спалаху не було, летальності не було, і ми готові зараз далі працювати в умовах збільшеної кількості випадків захворювання, не впливаючи істотно на економіку в рамках адаптивного карантину”, – повідомив він.

Також Ляшко додав, що МОЗ наразі готує розрахунки про те, яка захворюваність протягом 1-2 тижнів призведе до повного заповнення ліжок.

“Тоді, я, як санітарний лікар, буду говорити: дивіться, ми вийшли на цю цифру, у нас залишилося 2 тижні, і у нас іншого виходу немає, окрім як наслідувати приклад Ізраїлю, Мадрида, Парижа і вводити жорсткі карантинні обмежувальні заходи. Тут вже не можна буде знайти баланс між економікою і врятуванням життя”, – заявив він.

 

Джерело: Еспресо

Схожі публікації