Де дешевше жити: в Чехії чи в Україні – інфографіка

Де дешевше жити: в Чехії чи в Україні – інфографіка

Чехія приваблює багатьох українців своєю стабільною економікою та високим рівнем життя. Проте, чи дешевше там жити, ніж в Україні – читайте далі.

Вартість життя та зарплата

Чехія входить до Європейського союзу, на відміну від України. Порівнюючи рівень та вартість життя у двох країнах, пропонуємо для початку порівняти скільки ж заробляє пересічне населення в Україні та у Чеській Республіці, щоб дізнатись, яку кількість товарів та послуг може собі дозволити людина, живучи у тій чи іншій країні.

Індекс якості та вартості життя 

Індекс вартості життя в Україні становить 29,78, а у Чехії – 49,97. Тобто у Чехія знадобиться удвічі більше грошей, ніж в Україні. Що стосується індексів якості життя, то у Чехії він теж вищий (158,33 проти 107,86 відповідно)

Середня місячна зарплата 

 • В Україні, згідно з даними Держстату, станом на березень 2021 року, середня місячна зарплата пересічного українця становить 13 612 гривень.
 • В Чехії населення, за місяць, в середньому заробляє близько 50 970 гривень, згідно зі статистикою Czech Statistical Office за IV квартал 2020 року.

Як бачимо, чехи отримують у декілька разів вищу місячну зарплату, ніж українці. Тож пропонуємо порівняти вартість товарів та послуг у Чехії й Україні, щоб з’ясувати, де живеться населенню дешевше.

Вартість продуктового кошика

Загалом вартість продуктів у Чехії вища, ніж в Україні, а на більшість товарів майже удвічі. Винятком є хіба що молоко, яке навпаки на декілька копійок дешевше. В Україні за літр молока в середньому доведеться заплатити 25,50 гривні проти 25,11 гривні у Чехії.

Що стосується м’яса, то ситуація виглядає наступним чином. Кілограм курячого філе у Чехії коштує 186,86 гривні, а в Україні лише 99,63 гривні, що майже у двічі дешевше. З червоним м’ясом ідентична ситуація. Кілограм телятини з задньої частини у Чехії вартує 314 гривень, проти 150 гривень в Україні.

Інші продукти, що часто купує пересічне населення

 • 12 яєць в Україні можна купити за 32,44 гривні проти 54,44 гривні у Чехії.
 • Буханець хліба в Україні коштує 14,75 гривні проти 31,97 гривні у Чехії.
 • Кілограм картоплі в Україні 12 штук коштує 32,44 гривні проти 54,44 гривні у Чехії.
 • За кілограм твердого сиру в Україні доведеться заплатити 194,59, проти 268,20 у Чехії.
 • Фрукти та овочі – також майже у двічі дорожчі. Серед фруктів в Україні досить популярні яблука, тож ми вирішили порівняти ціну на них. Відтак вдома українець зможе придбати кілограм за 23,02 гривні, а в Чехії доведеться заплатити 46,77 гривні. Серед овочів ми взяли помідори, котрі у Чехії вартують майже 68 гривень за кілограм, проти близько 39 гривень в Україні

Де дешевше жити: в Україні чи ЧехіїДе дешевше жити: в Україні чи Білорусі / Інфографіка 24 каналу

Похід до ресторану

Поїсти у закладі в Чехії коштуватиме набагато дорожче, ніж в Україні. Варто зазначити, що ціни на фастфуд у Чехії суттєво вищі, ніж в Україні. Відтак, одне комбо-меню McDonald’s в Чехії коштуватиме так само як і обід на двох у дешевому закладі, згідно з даними сайту Numbeo.

Шопінг

 • Взуття. Наприклад, пара кросівок Nike у Чехії коштує близько 2 385 гривень, а в Україні близько 2 298 гривень.
 • Одяг. Пара джинсів Levis у Чехії вартує 2 201 гривню, проти близько 1 496 гривень в Україні, а от сукня у магазині Zara, або H&M у Чехії буде навіть на 20 копійок дешевша, ніж в Україні (1 071,66 гривні та 1 071,86 відповідно).

Житло

В Чехії, так само як і в Україні, вартість комунальних послуг не включена в орендну плату. Згідно з даними сайту Numbeo в Україні оренда квартири разом з сумою у комунальній платіжці буде суттєво дешевша, ніж в Чехії. Однак, варто взяти до уваги той факт, що й середня місячна зарплатня у чехів значно вища, ніж в українців.

 • Комунальні послуги (квартира площею 85 квадратних метрів). В Україні за комунальні послуги доведеться заплатити близько 2 697 гривень проти близько 5 849 гривень у Чехії.
 • Оренда житла. В Україні оренда однокімнатної квартири, поза центром міста, коштуватиме близько 5 596 гривень, у той самий час в Чехії орендна плата за таку саму квартиру становитиме більш як у два рази вище – близько 13 974 гривні.

Транспорт 

Громадський транспорт. Середня вартість квитка дешевша в Україні у 4,5 раза, ніж в Чехії. Відтак, за поїздку в один бік в Чехії доведеться заплатити 13,52 гривні, а в Україні лише 7 гривень.

Пересування на автомобілі. На власному авто їздити дешевше в Україні, оскільки літра бензину тут на майже на 12 гривень дешевша. Тобто у Чехії українцям доведеться заплатити 39,67 гривні проти 27,68 гривні вдома.

Де дорожче жити 

Загалом в Чехії населення може собі дозволити набагато більше, ніж в Україні, враховуючи співвідношення рівня життя, заробітної плати, вартості товарів і послуг в країні. Згідно з аналітикою та підрахунками сайту Numbeo, місячні витрати без урахування орендної плати однієї людини в Чехії становитимуть близько 18 478 гривень. Нагадаємо, що при цьому середня місячна зарплата буде майже 60 тисяч гривень.

Один українець в середньому витрачає у місяць, без урахування орендної плати, 11 033 гривень, а його середня зарплата у цей час становить трохи більше ніж 13,6 тисячі гривень. Тож, як бачимо, попри значно вищі ціни, у Чехії населенню жити дещо дешевше, у порівнянні з Україною.

Джерело: 24 канал

Схожі публікації