Де і як оформити закордонний паспорт для вашої дитини

Де і як оформити закордонний паспорт для вашої дитини

В Україні з 2015 року діти для перетину кордону повинні мати власний паспорт, тому виникла необхідність в оформленні такого документа.

Дитячий закордонний паспорт можна виготовити малюкові, починаючи з народження. Такий документ є дійсним протягом 4 років, після цього його потрібно переоформляти. І тільки з 16 років паспорт оформляється вже на 10 років.

Основна відмінність дитячих закордонних паспортів — в біометричній складовій: сканування відбитків пальців роблять тільки тим дітям, яким виповнилося 12 років. Тому з цього віку дитину обов’язково потрібно брати з собою і при подачі документів і при видачі паспорта.
Для оформлення закордонного паспорта дитині ви можете звернутися в будь-який територіальний підрозділ міграційної служби, не обов’язково за місцем реєстрації. Підлітки старше 16 років можуть приходити самостійно, а до 16-річного віку повинен бути з дитиною один з батьків або усиновлювачів, опікунів, піклувальників або інших законних представників.

Важливий момент — зараз не потрібно дозволу від другого з батьків та його документи. Також не потрібно документів, які свідчать про розлучення або позбавлення батьківських прав. Дитину будь-якого віку сфотографують в підрозділі міграційної служби при подачі документів.

Однак якщо ваш малюк лякається фотоспалаху та не може всидіти на місці, можна скористатися послугами фотоательє і принести одну фотографію, яка повинна відповідати наступним вимогам:

Розмір: 10х15 см;

містить 70% особи;
чіткі контури;
білий фон, ніяких сторонніх предметів; без дефектів.

Для оформлення паспорта вам знадобляться такі документи:
Оригінал свідоцтва про народження;
Ідентифікаційний код (якщо є);
Паспорт громадянина України у формі ID-карти (обов’язково при оформленні, починаючи з 14 років);
Якщо батьки або один з батьків дитини на момент її народження були іноземцями або особами без громадянства, також подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (у разі оформлення паспорта вперше із застосуванням засобів Реєстру).

Щоб транслітерація в дитячому паспорті не відрізнялася від перекладу прізвища в паспорті батьків, повідомте співробітникам служби про наявність у вас закордонного паспорта
На сьогодні вартість дитячого закордонного паспорта становить 682 грн при виготовленні за 20 робочих днів. Прискорений варіант – 1034 грн за 7 робочих днів.
Забрати готовий документ може один з батьків, маючи при собі паспорт та свідоцтво про народження дитини. Починаючи з 12 років — присутність дитини обов’язкова для сканування відбитків пальців.

Голос громади

Схожі публікації