Дуб- велетень на варті спокою громади

Дуб- велетень на варті спокою громади

На Кіровоградщині з’явився новий туристичний об’єкт. Це двохсотлітній Дуб Вартовий у Нової Празі. Вже розпочаті роботи у напрямку присвоєння дереву статусу ботанічної пам’ятки, повідомляє В об’єктиві.

Дуб-велетень зростає на межі городів неподалік від центру Нової Праги. Питання щодо його збереження порушили небайдужі громадяни. Рік тому побачили коло дуба невідомих з бензопилами у руках. Тоді звернулися до керівництва селища.

Рішенням селищної ради ініціювали створення ботанічної пам’ятки. Вже почали роботи з облаштування під’їзду до дуба-велетня, розповідає Новопразький селищний голова Богдан Куруп:

«Дуже важливо і принципово підтримувати ініціативи місцевих жителів. Особливо, коли це стосується збереження історичної і культурної пам’яті нашої громади. Ми готуємо сюди нормальний прохід, для того, щоб люди, у яких буде бажання відвідати наш новий туристичний маршрут, наш магніт, мали змогу нормального під’їзду і проходу до пам’ятки».

Надалі тут буде зона відпочинку. Планують облаштувати її таким чином, щоб нагадати про історію селища і розповісти легенду, пов’язану з дубом. Згідно з якою, дерево з’явилося на місці гибелі вартового, що захистив поселення від нападу людоловів. Звідси і назва дуба – Вартовий.

Висота дерева – понад 25 метрів, обхват стовбура – майже 5,5 метрів. А от точний вік дуба поки не визначений. Для цього потрібне спеціальне обладнання, пояснює завідувачка сектору культури Новопразької селищної ради Антоніна Пилипенко: «Це така спеціальна бурильна установка, яка забурюється у стовбур. За її допомогою вибурюють частинку стрижня, по якому рахують і визначають вік дерева. Ми, як мінімум, не хочемо пошкодити дерево, тому поки не думаємо про це, щоб точно визначити вік».

Як новий туристичний об’єкт Дуб Вартовий вже презентували на туристичному форумі у Кропивницькому. До обласної ради направили пакет документів аби закріпити за дубом статус ботанічної пам’ятки місцевого значення.

Схожі публікації