Два протитуберкульозні заклади об’єднають в єдиний центр

Два протитуберкульозні заклади об’єднають в єдиний центр

У Кіровоградській області планують створити єдиний регіональний медичний центр з двох протитуберкульозних лікувальних закладів, повідомляє Кіровоградська обласна рада.

Такого рішення дійшли під час робочої наради в обласній раді. На ній обговорювали подальшу долю протитуберкульозних закладів в області. Адже Національна служба здоров’я планує фінансувати в кожному регіоні лише один протитуберкульозний заклад. Під реорганізацію підпадають заклади обласної ради – «Олександрійський протитуберкульозний диспансер», «Староосотський дитячий обласний протитуберкульозний санаторій», «Кіровоградський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» та «Обласний протитуберкульозний санаторій для дорослих».

І якщо заклади лікувального профілю вирішили об’єднати в один медцентр, то що робити із закладами реабілітаційного профілю – санаторіями – ще не вирішили. Тобто, що буде зі Староосотським дитячим та дорослим у Знам’янці санаторіями вирішуватимуть на нараді за участі фахівців департаменту соціального захисту.

Як зробити цей процес логічним, безболісним,  не втратити кваліфікований персонал,  приміщення, обладнання  та майно і, при цьому, отримати належне фінансування лікувальних закладів від НСЗУ — про це йшлося на робочій нараді у голови Кіровоградської обласної ради Сергія Шульги, в якій взяли участь директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Олег Рибальченко та  керівників вищеназваних закладів.

Дискусія точилася навколо проблеми можливого  поєднання не поєднаних речей, а саме: закладів лікувального профілю і реабілітаційного.

Учасники наради прогнозували різні ймовірні наслідки такої реорганізації,  обговорювали перспективи діяльності,  наповнюваності пацієнтами,  а також прораховували видатки на фінансування повноцінної діяльності, зокрема, санаторіїв.

У результаті всі підтримали пропозицію голови обласної ради Сергія Шульги: —  планувати  об’єднання у єдиний регіональний обласний медичний центр двох лікувальних закладів. Доля санаторіїв, що у Старій Осоті і Знам’янці має вирішитися  на нараді за участі фахівців департаменту соціального захисту.

 

Джерело: Портал Zametka

Схожі публікації