Джон Бон Джові — дуже різнобічна людина. Один з найвпливовіших рокерів в музичній індустрії, виступав як актор у популярних телешоу.
Кілька разів його визнавали однією з найпривабливіших знаменитостей. Крім того, Джон — відомий політичний активіст. Однак мало хто знає про його благодійну роботу, хоча це виділяє його серед багатьох колег по цеху. Співак є власником 2 ресторанів, в яких малозабезпечені люди можуть харчуватися безкоштовно.
Некомерційна організація (НКО) Soul Kitchen знаходиться під управлінням JBJ Foundation — установи, яку очолює артист (JBJ — його ініціали). В меню Soul Kitchen страви не мають ціни, тому рахунок можна оплатити за бажанням. У тих, хто може це зробити, просять пожертвування в розмірі $ 20. Люди, які не мають такої суми, можуть відпрацювати обід, допомагаючи на кухні.
Згідно з даними на сайті ресторану, 54% страв на сьогоднішній день були оплачені пожертвами. Вартість 46% замовлень була покрита за допомогою волонтерської роботи. Тому один з девізів ресторану — «Всіх ласкаво просимо до столу!».
Перший заклад мережі відкрилвся в жовтні 2011 року в районі Ред Бенк, Нью-Джерсі. Це штат, в якому народився Бон Джові і в честь якого він назвав свій 4-й альбом (1988). Другий ресторан був відкритий в 2016 році в районі, що сильно постраждав від урагану «Сенді» 4 роками раніше.
«Наша місія — змінювати світ на краще і працювати над такими проблемами, як голод і відсутність даху над головою», — пояснив Джон під час відкриття 2-го ресторану. «У нашому меню немає цін. Так що, якщо у людини немає грошей — їжу можна відпрацювати. Потрібно накривати на стіл, мити посуд, працювати на городі », — додав Бон Джові.
У ресторані немає бронювання столиків — незнайомі один з одним люди їдять за одним столом.
В Soul Kitchen не можна забронювати столик. Обідати сідають за загальний стіл в порядку черги і часто їдять пліч-о-пліч з незнайомими людьми. Таким чином соціальна взаємодія стає більш невимушеною і фінансові проблеми не заважають спілкуванню. Голодні люди, яким просто необхідна порція гарячої їжі, мають право сісти за стіл раніше інших.
Меню складається з 3 страв американської кухні. Воно змінюється кожні 10 днів. На перше подається салат або суп. Друге блюдо — м’ясне або рибне (вегетаріанська і безглютенова їжа також завжди доступна). І, нарешті, сезонний десерт. Страви готуються з поживних органічних інгредієнтів з власного саду ресторану і ферми, що належить НКО.
Крім цих 2 ресторанів фонд JBJ закінчив будувати будинки для бездомних в Філадельфії, в тому числі для молодих людей і ветеранів війни. Він також спонсорував будівництво центру, який допомагає неповнолітнім матерям та їхнім дітям, і виділив кошти на огранізації тимчасового притулку для бездомних, щоб забезпечити їм нічліг і медичну допомогу.
У фонду, створеного рок-зіркою і його дружиною Доротеей Херлі, є чітка місія: «Розірвати порочне коло бідності шляхом розвитку партнерських відносин, створення програм та забезпечення грантового фінансування для підтримки інноваційних громадських благодійних організацій».
НКО Джона Бон Джові запустила програму, яка навчає людей грамотно складати резюме та успішно проходити співбесіди при прийомі на роботу. Також в рамках цієї програми надається безкоштовна фінансова та юридична допомога, консультації по трудовому законодавству.
Бонус: невідомі і забуті факти про Бон Джові:
Його мати, Керол Шаркі, була одним з перших «зайчиків» на обкладинці журналу Playboy. Саме їй син зобов’язаний своєю любов’ю до музики.
Його справжнє ім’я — Джон Френсіс Бонджові — молодший.
Його перший професійний запис був випущений в 1980 році в складі альбому «Christmas in the Stars». Платівка була сумішшю різдвяних пісень з композиціями з «Зоряних воєн». Двоюрідний брат Бон Джові був співвласником студії, в якій був записаний альбом. Саме він порадив Джону виконати одну з пісень.
У 1991 році Бон Джові отримав «Золотий глобус» у номінації «Краща оригінальна пісня» за трек «Blaze Of Glory», який прозвучав у фільмі «Молоді стрілки — 2». У тому ж році Джон був номінований на «Оскар», але тоді статуетка дісталася Мадонні.
Співак страждає від підвищеної чутливості очей. Він болісно реагує на сонячне світло і тютюновий дим, тому зазвичай носить темні окуляри.
Бон Джові — шанувальник Френка Сінатри, який, до речі, теж уродженець Нью-Джерсі. Раніше під час виступів Бон Джові залишав фотографію Сінатри в своїй гримерці. Метр навіть згадується в одній з найпопулярніших пісень Бон Джові «It’s My Life»: «За порадою Френкі, я зробив це по-своєму» (відсилання до пісні «My Way» Сінатри).