Фермери області матимуть пільгу на викуп земельних ділянок

Фермери області матимуть пільгу на викуп земельних ділянок

Сільгоспвиробники Кіровоградщини зможуть скористатися пільговим викупом земельних ділянок, отриманих на праві постійного користування, довічного успадкованого володіння, а також, якщо права переоформлені у право оренди землі. Про це розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку обласної адміністрації Марія Чорна.

Верховна Рада ухвалила законопроєкт, який реформує систему управління у сфері земельних відносин та забезпечує передачу земель державної власності у комунальну територіальним громадам, каже Марія Чорна. «Жителі області, які мають право постійного користування, довічного успадкованого володіння, а також, які переоформили ці права на право оренди землі, мають право придбати такі земельні ділянки у власність на виплату до десяти років за ціною, яка дорівнює нормативній грошовій оцінці таких земельних ділянок без проведення земельних торгів».

Вона додала, викуп буде відбуватися через громади, в межах яких знаходиться земля. У разі купівлі земельної ділянки на виплату, право власності переходить до покупця після сплати першого платежу.

Що відомо

За 2020 рік власники паїв в Кіровоградській області отримали 1,62 мільярда гривень оплати за надання в користування своїх земельних ділянок.

Джерело: Суспільне

Схожі публікації