ФК «Олександрія» підтвердила заборону на реєстрацію нових гравців

ФК «Олександрія» підтвердила заборону на реєстрацію нових гравців

Директор «Олександрії» Дмитро Кітаєв  повідомив, що клуб дійсно не може реєструвати нових футболістів і що вже програна апеляція ФІФА.

Нагадаємо, 19 лютого з’явилася інформація, що на «Олександрію» накладений трансферний бан. Причиною стали борги ще з чемпіонату-2011/12 футболісту Йосипу Баришичу. В цілому гравець вимагає від олександрійського клубу 200 тисяч євро. Цікаво, що хорват в тому сезоні відіграв за «городян» всього п’ять матчів.

Як зазначив функціонер, ФІФА покарала ФК «Олександрія» за борги, які були перед ПФК «Олександрія». Влітку 2014 року ПФК об’єднався з «УкрАгроКомом» (обидва клуби на той момент виступали в Першій лізі ПФЛ), утворивши тим самим клуб з абревіатурою ФК.

— Якщо Баришич виступав за «Олександрію» в 2012 році, чому тільки зараз стало відомо про борг?
— По-перше, Баришич виступав за ПФК «Олександрія». Важливо розуміти, що ФК «Олександрія» — це не ПФК «Олександрія». Це зовсім інша юрособа. ПФК «Олександрія» не виступає зараз ні в одному чемпіонаті.

ФК «Олександрія» — це перейменований ПФК «УкрАгроКом». Ні за ПФК «УкрАгроКом», ні за ФК «Олександрія» Баришич ніколи не виступав. Ось у чому вся сіль ситуації.

Цей борг залишився ще з ПФК «Олександрія» — з того часу, коли президентом клубу був Микола Миколайович Лавренко. І про те, що там є якийсь борг, ніхто не знав. Ми про це дізналися тільки перед Новим роком. ФІФА за своїми критеріями спортивного правонаступництва визнали нас правонаступником цього боргу, хоча ми їм все пояснили, дали повну інформацію, що це зовсім інша юрособа. Але вони повісили борг на нас.

У ФК «Олександрія» ніколи не було ніяких заборгованостей по зарплатах. Нам це рішення як сніг на голову звалилося.

ПФК «Олександрія» вже більше шести років не бере участі ні в яких змаганнях.

— Я правильно розумію, що ви будете подавати апеляцію, що це різні клуби?
— Ми вже подавали апеляцію, але ФІФА не призає її. Кажуть, що ми правонаступники. Вони особливо не розбираються в цих питаннях.

— Яким ви бачите закінчення цієї ситуації?
— Ми як відповідальний футбольний клуб будемо розбиратися і приймати рішення, щоб продовжувати виступати і все було добре. Зараз якраз цим питанням займаємося.

— Чи є у «старого» ПФК борги ще перед якимись футболістами, через які можна очікувати неприємних новин у найближчій перспективі?
— Ми зараз вже як могли підняли всю документацію. Наскільки я бачу, більше ніяких питань немає.

Справа в тому, що коли клуб купувався, боргів теж начебто не було — всі контракти були закриті. Але, як виявилося, не всі.

— Наскільки висока ймовірність, що з «Олександрії» можуть зняти очки?
— Це тривалий процес. Потрібно, щоб ми не виконували рішення: не розрахувалися з Баришичем, потім має пройти якийсь час. І якщо ми не виконаємо це рішення знову, то наступною санкцією настає зняття очок. Думаю, ми цю ситуацію вирішимо, справа до зняття очок не дійде і ми ще встигнемо заявити наших нових гравців, яких цієї зими підписали.

— Була інформація, що президент «нового» клубу Сергій Кузьменко готовий сам заплатити гроші Баришичу, а потім вже особисто розбиратися з Миколою Лавренком.
— Не хочу це коментувати, тому що я не спілкувався з Лавренком, і про їхні домовленості, як це відбуватиметься, я не знаю. Читав, що в рахунок бази може покритися борг — це повна маячня. Хтось придумав, напевно. Які там взаємини, як далі вирішуватимуть питання, покаже час. Я зараз не можу нічого відповісти, тому що не знаю.

 

Джерело: UA-Футбол

Схожі публікації