Християни східного обряду святкують Трійцю

Християни східного обряду святкують Трійцю

Християни східного обряду сьогодні, 23 червня, святкують День Святої Трійці, або П’ятдесятницю.
Про це передає Укрінформ.

Трійця після Великодня та Різдва вважається одним із найбільших свят. Святкується завжди у неділю сьомого тижня після Великодня.

Воно зветься Трійцею, бо цього дня Господь уперше проявився в усіх своїх іпостасях — як Бог Отець, Бог Син і Бог Дух Святий. У православних храмах на Трійцю виконується одна з найурочистіших та найвеличніших служб у році: підлогу храму устеляють свіжоскошеною травою, ікони прикрашають гілками дерев. На всеношній уперше за 50 днів після Великодня лунає дивовижна молитва, звернена до Святого Духа: «Царю Небесний, Утішителю, Душе істини…».

Напередодні П’ятдесятниці, в суботу, християни вшановують пам’ять спочилих родичів — ця субота має назву Троїцької батьківської суботи. У понеділок святкують День Святого Духа.

У народі на Трійцю будинок прикрашають лепехою. Цього дня заведено відвідувати родичів та друзів, а на стіл потрібно ставити щедре частування. Головною стравою вважається коровай.

Трійця — це остаточне прощання з весною і зустріч літа. «Трійця, — казали з цього приводу, — трьома святами багата: квітами, травами й рум’яним літом».

В Україні Трійця є офіційним державним святом. Зазвичай наступний понеділок після Трійці є вихідним днем, проте через воєнний стан додаткового вихідного у 2024 році в українців не буде.

Схожі публікації