Хто врятує Венеру олександрійську? (Фото)

Хто врятує Венеру олександрійську? (Фото)

Навколо розбитої скульптури дівчини, яка зараз опинилася на вулиці в Олександрії, розгорівся справжній скандал.

Днями на своїй сторінці у Facebook краєзнавець Валерій Жванко  написав,що після ремонту будинку культури скульптура опинилася просто неба.

Директор місцевого будинку культури Григорій Абажей розповів, що реставраційні роботи на території тривають уже чотири роки. До цього скульптура лежала у приміщенні, де зберігали господарські приладдя.Він також додав, що як тільки закінчаться ремонтні роботи, скульптуру
повернуть у приміщення. Поки за нею спостерігають та думають, як відреставрувати.
Раніше мармурову скульптуру дівчини, що стилістично нагадує античні скульптури, встановили на території міської лікарні, перед дореволюційним корпусом відділення урології. Старожили міста пам’ятають її. В кінці 80-х років минулого століття ініціативні люди, що були тоді у керівництві містом, з’ясували, що під кількасантиметровим шаром фарби та вапна ховається справжня мармурова красуня. Спеціалісти її розчистили, а олександрійський художник Анатолій Шурдук на замовлення міського керівництва підготував проєкт. Тож скульптуру встановили у центрі фонтану, що розташований у внутрішньому дворі тоді ще будинку культури Олександрійського електромеханічного заводу. Були там і струмені води, що оточували скульптуру кільцем, і лавочки для відпочиваючих… На жаль, простояла вона там не довго. На початку 90-х якась п’яна компанія зруйнувала постамент. Унаслідок падіння скульптура розбилася на три фрагменти.
Що чекає на олександрійську Венеру, сьогодні не береться гадати ніхто. Хочеться побажати їй щасливої долі.

 

Схожі публікації