Художниці з Олександрії  розписали Пасхальне яйце

Художниці з Олександрії розписали Пасхальне яйце

Ірина Кваша та Наталія Ткаченко взяли участь в проєкті Знам’янський громадських активістів — розпису величезного Пасхального яйця. Художниці зобразили фонтан на площі Соборній в оточенні квітучих рожевим кольором райських яблук.

За задумом організаторів проекту — громадської організації «Єдність Кіровоградщини» (Знам’янка) — у розписі Великоднього яйця візьмуть участь мешканці п’яти міст Кіровоградської області — Кропивницького, Олександрії, Світловодська, Знам’янки та Олександрівки.

Олександрійська художня галерея VashArt прийняла естафету від Світловодська,де свій сегмент символу вічного життя розписали художники галереї «Наше місто». У суботу Великоднє яйце перевезли в Олександрівку. Знам’янка стане завершальним етапом проекту, на в’їзді в це місто, поруч з каплицею, Великоднє яйце і буде встановлено перед Світлим Воскресінням Христовим.

Керівник громадської організації «Єдність Кіровоградщини» Юрій Гребенюк розповів: вони з братом-близнюком організували вже чимало різних заходів в рідній Знам’янці, але вперше придумали проект, який об’єднує міста області. Ідея «Великоднього яйця» — залучити молодь до спільної роботи,
щоб в подальшому вона брала участь в громадських заходах і життя свого міста.

Пасхальне яйце заввишки 2,5 метра виготовлено з монтажної піни, покритої армованим волокном і грунтованої емаллю. Всередині — металевий каркас. Верх і низ величезної писанки прикрашає орнамент (його намалювали олександрійські дівчата-студентки),а середина горизонтально розділена на п’ять сегментів — їх і розписують художники п’яти міст Кіровоградщини. В кожному місті на роботу художникам відводиться по два тижні.

Хотілося б, щоб перед встановленням в Знам’янці Великоднє яйце показали в містах-учасниках проекту — так і художники, і місцеві жителі побачать результат спільної праці.

 

 

Джерело:  Олександрійський тиждень 

Схожі публікації