Індекс споживчих цін в області у червні

Індекс споживчих цін в області у червні

Індекс споживчих цін в області у червні 2020р. порівняно з травнем п.р. становив 100,6% з початку року – 102,3%. Про це інформує Головне управління статистики у Кіровоградській області.

На споживчому ринку в червні 2020р. ціни на продукти харчування  та безалкогольні напої зросли на 1%. Найбільше (на 15,2%) підвищилися ціни на фрукти. На 3,7–0,5% подорожчали шоколад, масло, рис, олія соняшникова, макаронні вироби, сметана, морозиво, кондитерські вироби з цукру та борошна, молоко, мед, безалкогольні напої. Водночас на 3,4–0,2% подешевшали овочі, кисломолочна продукція, риба та продукти з риби, м’ясо та м’ясопродукти, яйця, цукор, продукти переробки зернових, сири.
Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби знизилися на 0,4%, що пов’язано зі здешевленням алкогольних напоїв на 1,3%.
Зниження цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 0,1% відбулося головним чином за рахунок здешевлення природного газу на 4,1%, водночас подорожчали послуги оренди житла на 2,4%.
Підвищення цін на транспорт на 0,8% спричинено подорожчанням проїзду у залізничному пасажирському транспорті на 2,4%, палива та мастил – на 2,2%.
Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 0,5%, насамперед зумовлено подорожчанням стоматологічних послуг на 6,6%.

Схожі публікації