Поставити мету легко, а слідувати плану і рухатися до своєї мрії — набагато складніше. Ми зібрали найдієвіші поради про те, як зберегти запал і натхнення і дійти до кінця.
1. Визначте, навіщо вам це потрібно
Поки мета здається далекою і недоступною, переконайтеся, що це саме ваша мета, а не нав’язана оточуючими або обставинами. Запитайте себе: це дійсно те, чого я хочу всією душею? Якщо так, то все в порядку. Досягти бажаного можна тільки одним способом: щиро захотіти і не звертати уваги на перешкоди в дорозі. Приготуйтеся, доведеться багато працювати, щоб дійти до кінця. Але це не так страшно, як здається.
2. Почніть з тіла
На шляху до мети вам знадобляться хороше самопочуття і енергійність. Без них нікуди, якщо ви хочете зробити прорив і перевернути гори. Ви напевно знаєте про те, як важливо добре спати, правильно харчуватися і пити достатньо води щодня. Завдяки цим простим принципам ви будете добре себе почувати, а значить, зможете працювати більш продуктивно, придумувати нові шляхи вирішення проблем і не витрачати дорогоцінний час на лікування хвороб. Добре спати — значить лягати до опівночі і уникати використання гаджетів пізно ввечері, прокидатися через 7-8 годин. Правильно харчуватися — не зловживати фастфудом, не їсти за компанію і прислухатися до свого організму. Він точно знає, коли потрібно з’їсти яблуко, а коли випити склянку води.
3. Обмежте час
Відомо, що робота займає весь відведений на неї час. Так само і з цілями: поки немає фінального терміну, ваш мозок не захоче зайвий раз трудитися і робити щось для вирішення завдань. Поставте собі чіткий дедлайн: наприклад, через півроку пробігти марафон, через рік — заговорити по-французьки. Оцініть, скільки часу у вас в запасі. Можна розбити цей період на тижні і відстежувати результати після семи днів. Ще один метод, пов’язаний з методологією Agile, — дев’ятитижневі спринти. Agile придумали програмісти. Робота за цією системою об’єднує короткі робочі цикли з спрощеними процесами і фокусом на цілях. Метод підходить для довгострокового планування — наприклад на рік вперед. Кожні два місяці необхідно відзначати свої успіхи, з’ясовувати причини невдач і при необхідності міняти вектор руху. Якщо зрозумієте, що рухаєтеся не туди, витратити дев’ять тижнів не так прикро, як п’ятдесят два (рівно стільки тижнів у році).
4. Розбийте мету на завдання
Чим абстрактніше виглядає мета, тим складніше до неї йти. Складіть план дій і спокійно дотримуйтесь його. Наприклад, ви хочете через рік відправитися в автоподорож по Європі, але сьогодні у вас немає прав і машини. Вам необхідно отримати водійське посвідчення, купити автомобіль, скласти план поїздки, зібрати все необхідне і відправитися в подорож. Кожен з цих пунктів — міні-мета на шляху до глобальної мрії. Складіть список завдань для кожної міні-цілі і планомірно виконуйте задумане кожен день. Щоденні невеликі завдання підтримають вашу залученість.
5. Рухайтеся в комфортному для вас темпі
Масштабні цілі вимагають серйозних зусиль і часу для їх досягнення. Не квапте себе, постарайтеся виконувати завдання в спокійному темпі. Втома дезорієнтує і створює ілюзію, що якщо все кинути, стане легше. Тому намагайтеся не доводити себе до крайньої втоми. Пам’ятайте, що в житті відбувається багато цікавого. Вибирайтеся на прогулянки, в галереї, подорожуйте. Додайте відпочинок в ваш розклад і не забувайте перезавантажуватися час від часу. Приплив натхнення гарантовано!
6. Не ставтеся надто серйозно до невдач
Довгий шлях до мети робить її особливо цінною. Тому вчіться отримувати задоволення від кожного дня. Готуєтеся до забігу — намагайтеся радіти пробіжкам і тренуванням. Слідкуйте за результатами, але пам’ятайте, що в кінцевому рахунку важливий ваш внутрішній стан. Не турбуйтеся, якщо щось не виходить, погляньте на невдачу під іншим кутом — і вона здасться не такою страшною.
7. Спілкуйтеся з людьми
Особисте спілкування — мабуть, найважливіший ресурс. Месенджери і стрічки новин наповнюють нас інформацією, але тільки під час особистого спілкування ми краще розуміємо себе, знаходимо нові шляхи вирішення завдань, отримуємо допомогу і підтримку, які роблять нас сильнішими. Спостерігаючи за іншими людьми, можна винести масу життєвих уроків — не втрачайте цей шанс. Якщо відчуваєте, що ваш старт на змаганнях з триатлону під загрозою і ви втомилися за кілька тижнів до нього, зустріньтеся з людиною, яка вже виконала схожий шлях. Це може бути відомий спортсмен або знайомий з інстаграма. Спільне тренування або прогулянка дадуть величезний стимул досягти бажаного і потім з гордістю сказати: я зміг!
8. Відзначайте прогрес
Хваліть себе за успіхи і підбадьорюйте, коли все йде за планом. Все, що вас оточує прямо зараз, і є ваше життя. Якщо воно вам подобається, значить, ви йдете правильним шляхом. Ми не можемо знати напевно, що нас чекає за поворотом, тому так важливо радіти кожному досягненню. З маленьких подій складеться ваша мрія, до якої ви прагнете, — ми в вас віримо!