Як захистити дитину онлайн під час літніх канікул?

Як захистити дитину онлайн під час літніх канікул?

Літні канікули — це час, коли діти проводять більше часу вдома, часто використовуючи нові гаджети. Ось кілька порад, як захистити вашу дитину в інтернеті:

Ознайомтеся з новими гаджетами

Перед тим як дати дитині новий гаджет, такий як ігрова консоль, смартфон, ноутбук чи планшет, ознайомтеся з його функціями та можливостями. Перевірте, чи можна налаштувати вікові обмеження, фільтри та батьківський контроль. Якщо ви не знаєте, як це зробити, скористайтеся гайдами для батьків.

Керуйте часом використання

Під час канікул важливо встановити правила щодо екранного часу. Обговоріть із дитиною, скільки часу допустимо проводити за гаджетами. Багато пристроїв та додатків мають функції для налаштування обмежень екранного часу. Рекомендується підписати Сімейну угоду, яка визначає правила використання гаджетів для всієї родини.

Обговорюйте безпеку в інтернеті

Розвивайте критичне мислення у дитини щодо безпеки в інтернеті. Регулярно говоріть з дітьми про правила користування інтернетом, обговорюйте різні сценарії, щоб вони знали, як реагувати на небажані ситуації. Навчіть дітей ігнорувати небажані запити в друзі, залишати неприємні чати, повідомляти про підозрілих осіб та не поширювати особисту інформацію. В цьому допоможе спеціальний подкаст «Хороших батьків не блокують».

Куди звертатися за допомогою

  • Сервіс Take It Down допоможе зупинити поширення та видалити онлайн фото та відео.
  • Інтернет-портал повідомлень Internet Watch Foundation допоможе видалити небажаний контент.
  • Консультаційна лінія 1545 (далі обрати “3”) працює цілодобово, дзвінки безплатні та анонімні.
  • Психологічна підтримка для дітей та батьків доступна на порталі #stop_sexтинг та в Телеграмі (https://t.me/stop_sexting).

Підтримка від #stop_sexтинг

Ця провідна українська організація захищає дітей в інтернеті та отримала премію Глобального договору ООН. Вони навчили понад 900 000 дітей та батьків та створили консультаційну лінію 1545 (далі обрати “3”) і психологічну лінію підтримки.

Джерело: Олександрійська міська рада

Схожі публікації

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *