Які професії матимуть попит після війни

Які професії матимуть попит після війни

Для відбудови зруйнованого російськими загарбниками в Україні знадобляться висококваліфіковані фахівці, справжні знавці своєї справи.

Зокрема, потреба буде серед таких сфер, як будівництво, агробізнес, промисловість, цифрові технології, вважають у Кіровоградському обласному центрі зайнятості.

Хто ж матиме підвищений попит на ринку праці?

Це будуть проєктувальники, архітектори, дизайнери, муляри, малярі, електрики, зварювальники, столяри, облицювальники, озеленювачі.

Звісно, розвиток будіндустрії зумовить бум на професії суміжних галузей економіки, відповідно працедавці «полюватимуть» на логістів, водіїв автотранспортних засобів, інженерно-технічні кадри, а також на охочих трудитися на виробництві будівельних матеріалів.

В аграрному секторі популярними будуть комбайнери, трактористи, агрономи, виробники добрив тощо.

Чимало українців після війни звертатимуться до медичних установ для відновлення здоров’я, тому зросте попит на хірургів, кардіологів, неврологів, фізіотерапевтів реабілітологів, фахівців з протезування та ін.

Багатьом у післявоєнний період знадобиться допомога кваліфікованих психологів, психотерапевтів або психіатрів.

З розвитком сфери інформаційних технологій продовжиться попит на програмістів, вебдизайнерів, розробників програмного забезпечення, спеціалістів з кібербезпеки.

У зв’язку із розширенням виробничих сфер економіки зросте потреба у маркетологах, фахівцях із продажу, спеціалістах рекламного бізнесу, продавцях продовольчих або непродовольчих товарів.

Окрім того, в Україні обов’язково зміцнюватиметься оборонно-промисловий комплекс, відтак будуть потрібні представники військових спеціальностей.

Джерело: З перших уст

Схожі публікації