Які стоматологічні послуги будуть безкоштовними у 2021 році. Пояснює НСЗУ

Які стоматологічні послуги будуть безкоштовними у 2021 році. Пояснює НСЗУ

У Програмі медичних гарантій 2021 року стоматологічну допомогу дорослим та дітям виділено в окремий амбулаторний пакет. У Національній службі здоров’я України розповіли, які стоматологічні послуги у 2021 році будуть безкоштовними.

Як зазначили в НСЗУ, через обмеженість ресурсів на охорону здоров’я, кошти Програми медичних гарантій направляють в першу чергу на ті послуги, які допоможуть знизити рівень смертності.

Коли стоматологічна допомога буде безкоштовною

Для дорослих програма медичних гарантій покриває ургентну стоматологію – зняття гострого болю та лікування станів, які загрожують життю.

Зокрема, будуть безоплатними медичні послуги, якщо у пацієнта діагностовано пульпіт, перелом зуба, невралгія трійчастого нерва, хімічний опік слизової рота, слинокам’яна хвороба, карбункул і фурункул, травми м’яких тканин щелепно-лицевої ділянки.

Також за інформацією НСЗУ, до безоплатного пакета входить планова дитяча стоматологія, бо вона може запобігти погіршенню загального здоров’я дитини.

Отже, пакет покриватиме такі послуги:

-ургентну стоматологічну допомогу дорослим та дітям;

-проведення інструментальних досліджень в рамках ургентної стоматологічної допомоги;

-планову стоматологічну допомогу дітям, крім ортодонтичних процедур та протезування.

У НСЗУ зазначили, що протезування, брекети та інші дорогі стоматологічні послуги не входять у гарантований пакет.

Що відомо

За інформацією Асоціації стоматологів України, наразі стоматологічну допомогу надають понад 24 тисяч лікарів стоматологічного профілю у 6 280 закладах різних форм власності.

У 2020 році на надання послуг за пакетом “Амбулаторна медична допомога дорослим та дітям”, включно зі стоматологічною допомогою, НСЗУ уклала договори з понад 1,4 тисячі медичних закладів. Ці заклади отримали за контрактом з НСЗУ понад 7,3 млрд грн.

 

Джерело: Суспільне

Схожі публікації