Згідно з новинами, що поділилася Верховна Рада, нарешті в Українське законодавство «Про працю» будуть внесені зміни (закон діє ще з 1971 року). Отже, на українців чекає чимало змін та нововведень у сфері праці.
Основні зміни про які варто знати кожному українцеві:
-Обов’язковим та основним документом стає письмовий договір між двома сторонами, що допоможе вирішувати проблемні запитання та конфлікти, що можуть виникнути.
-Тепер працівник не тільки погоджується на умови роботодавця, а може й виставляти свої, якщо перший погодиться на це. При цьому порушення роботодавцем умов працівника буде каратися.
-Працівників зможуть переводити на інше підприємство чи в іншу місцевість не погоджуючи це з ними, тому що тепер це буде вибір тільки роботодавця.
-Скоротили випробуваний термін, що раніше міг досягати 6 місяців. Тепер для працівників він може становити максимум 1 місяць, спеціалістів – 3, а керівників – 6.
-Як і у минулому Законі, але вже більш детально, роботодавцям забороняється будь-яким чином ображати та дискримінувати працівників за їх погляди, переконання та зовнішній вигляд. Суворо карається, якщо роботодавець дозволяє собі понизити зарплату працівникові через особисту неприязнь.
-В електронному форматі почнуть існувати трудові книжки.
-Кожен працівник зможе взяти розширену відпустку своїм коштом, що тепер сягає 30 днів (раніше було 15).
-Працівник може самостійно розплановувати свій графік, який підходив би йому та не перевищував 40 годин.
-Крім трудового договору, дві сторони мають підписати договір про стаж та нарахування до пенсії.
-Заробітна плата тепер може надаватися виключно грошима, а не продуктами.
-Якщо роботодавець хоче негайно звільнити працівника без попереджень за певний термін, то він повинен йому виплати подвійну (потрійну) заробітну плату.
-Якщо працівник не виходить на зв’язок понад 10 днів або хворіє більше ніж половину року, то роботодавець може його звільнити без попереджень та надбавок.
-Якщо роботодавець не терпить прогулів, чи п’яного вигляду своїх працівників і бажає звільняти їх за це, то це обов’язково потрібно вказувати у трудовому договорі, бо з «Закону про працю» такі статті були вилучені.
Більшість кадрових працівників вбачають не тільки плюси, а й мінуси нового законопроекту, оскільки у ньому немає чітко визначених правил та норм, що могли б регулювати стосунки між двома сферами праці.