Які зміни у законодавстві змінять життя працівників та роботодавців?!

Які зміни у законодавстві змінять життя працівників та роботодавців?!

Згідно з новинами, що поділилася Верховна Рада, нарешті в Українське законодавство «Про працю» будуть внесені зміни (закон діє ще з 1971 року). Отже, на українців чекає чимало змін та нововведень у сфері праці.

Основні зміни про які варто знати кожному українцеві:

-Обов’язковим та основним документом стає письмовий договір між двома сторонами, що допоможе вирішувати проблемні запитання та конфлікти, що можуть виникнути.

-Тепер працівник не тільки погоджується на умови роботодавця, а може й виставляти свої, якщо перший погодиться на це. При цьому порушення роботодавцем умов працівника буде каратися.

-Працівників зможуть переводити на інше підприємство чи в іншу місцевість не погоджуючи це з ними, тому що тепер це буде вибір тільки роботодавця.

-Скоротили випробуваний термін, що раніше міг досягати 6 місяців. Тепер для працівників він може становити максимум 1 місяць, спеціалістів – 3, а керівників – 6.

-Як і у минулому Законі, але вже більш детально, роботодавцям забороняється будь-яким чином ображати та дискримінувати працівників за їх погляди, переконання та зовнішній вигляд. Суворо карається, якщо роботодавець дозволяє собі понизити зарплату працівникові через особисту неприязнь.

-В електронному форматі почнуть існувати трудові книжки.

-Кожен працівник зможе взяти розширену відпустку своїм коштом, що тепер сягає 30 днів (раніше було 15).

-Працівник може самостійно розплановувати свій графік, який підходив би йому та не перевищував 40 годин.

-Крім трудового договору, дві сторони мають підписати договір про стаж та нарахування до пенсії.

-Заробітна плата тепер може надаватися виключно грошима, а не продуктами.

-Якщо роботодавець хоче негайно звільнити працівника без попереджень за певний термін, то він повинен йому виплати подвійну (потрійну) заробітну плату.

-Якщо працівник не виходить на зв’язок понад 10 днів або хворіє більше ніж половину року, то роботодавець може його звільнити без попереджень та надбавок.

-Якщо роботодавець не терпить прогулів, чи п’яного вигляду своїх працівників і бажає звільняти їх за це, то це обов’язково потрібно вказувати у трудовому договорі, бо з «Закону про працю» такі статті були вилучені.

Більшість кадрових працівників вбачають не тільки плюси, а й мінуси нового законопроекту, оскільки у ньому немає чітко визначених правил та норм, що могли б регулювати стосунки між двома сферами праці.

 

Схожі публікації