Кіровоградщина: ОСББ можуть отримати компенсацію за встановлення сонячних панелей та теплових насосів

Кіровоградщина: ОСББ можуть отримати компенсацію за встановлення сонячних панелей та теплових насосів

Фонд енергоефективності пропонує жителям Кіровоградщини зменшити залежність від відключень електроенергії та підвищити енергоефективність своїх будинків. Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) можуть отримати компенсацію до 80% витрат на встановлення сонячних електростанцій та теплових насосів, інформує Суспільне Кропивницький.

«ГрінДІМ» – нова можливість для ОСББ

Нещодавно запущена програма «ГрінДІМ» стимулює використання альтернативних джерел енергії. ОСББ можуть отримати компенсацію 70% вартості обладнання для встановлення сонячних станцій (до 1 млн грн) та теплових насосів (до 2 млн грн).

Як зазначив директор Фонду енергоефективності Єгор Фаренюк:

«Ми закликаємо всі ОСББ приєднуватися до цієї програми».

«Енергодім» – успішний досвід Кіровоградщини

Програма «Енергодім», що компенсує витрати на утеплення будинків та модернізацію систем опалення, вже довела свою ефективність в області.

За словами Єгора Фаренюка, Кіровоградщина найактивніше з центральних областей освоювала програму.

Не всі ОСББ готові до участі у програмах

Деякі ОСББ, як, наприклад, «Сімдесяточка» у Світловодську, вважають умови участі у програмах фонду невідповідними своїм потребам та можливостям.

«Я хочу перейти від тепломережі на свою котельню… Чому вони поперед всього спочатку вимагають поставити ІТП, а тільки потім — утеплення», – поділився голова правління ОСББ Михайло Звонко.

Фінансування з місцевих бюджетів відсутнє

Наразі місцеві бюджети не передбачають фінансування енергозберігаючих програм для ОСББ.

«На жаль, цього року, зважаючи на реалії використання коштів місцевих бюджетів, їх дохідну частину, ми ще не маємо програм у місцевих бюджетах по підтримці ОСББ», – пояснила директорка департаменту житлово-комунального господарства ОВА Ольга Довжук.

Схожі публікації