Кіровоградщина – сьомий регіон, де працюватиме центр захисту та соціально-психологічної підтримки дітей

Кіровоградщина – сьомий регіон, де працюватиме центр захисту та соціально-психологічної підтримки дітей

Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я» та представництвом Дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні реалізується проєкт «Впровадження моделі Барнахуса для захисту дітей-постраждалих від насильства» в Кіровоградській області.

Кіровоградщина стала сьомим регіоном, у якому буде працювати центр захисту та соціально-психологічної підтримки дітей, повідомили в Кіровоградській обласній військовій адміністрації.

«Виклики, які поставила перед нами війна, і партнерів, які дала нам війна, а саме Дитячий фонд ООН (UNICEF) в Україні, сформували такі стандарти і планку, від якої ми будемо відштовхуватись, плануючи новітні послуги та їх трансформацію. Ми на порозі потужних змін», — зауважила заступниця начальника ОВА Катерина Колтунова.

Заступник Міністра юстиції України, Голова Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх Олександр Банчук зазначив, що інтереси дитини мають бути на першому місці і взаємодія різних органів влади, а саме прокуратури, суду, поліції зможуть забезпечити допомогу дітям на всіх рівнях.

«Надзвичайно важливо, щоб ці Центри стали засобом реалізації тенденцій ООН із захисту прав дитини, найголовнішим аспектом якої є право дитини бути почутою», — додала керівниця проєктів захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (UNICEF) в Україні Ван Чі Пхам.

Довідково: метою проєкту є створення місця захисту та соціально-психологічної підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства (модель Барнахус).

Барнахус – це міждисциплінарний спеціалізований центр, що створюється для проведення процесуальних дій, з урахуванням відповідних положень Кримінального процесуального кодексу України, в дружньому до дитини середовищі та в умовах, які мінімізують наслідки її травматизації. Такий підхід захищає дитину під час проведення процесуальних дій та звільняє від необхідності участі в подальшому судовому засіданні.

Джерело: З перших уст

Схожі публікації