Китайський місяцехід вивчає дивну речовину, знайдену на Місяці

Китайський місяцехід вивчає дивну речовину, знайдену на Місяці

Китайський місяцехід Yutu-2 під час восьмого місячного дня перебування на Місяці натрапив на дивну «гелевидну» речовину в середині кратера, що відрізняється кольором і текстурою від навколишньої місячної поверхні.

На зображенні видно два з шести коліс ровера і вміст кратера шириною близько 7 футів (2 метри).

Через знахідку вчені відклали плани щодо подальшого просування ровера на захід, вирішивши вивчити її більш докладно. Були припущення, що матеріал утворився в результаті удару метеорита, через який на поверхні залишилося розплавлене скло.

Вивчити речовину під час першого проходу не вдалося, так як невеликий кратер був покритий тінню. Протягом останнього місячного дня (14-денний цикл на Місяці) Yutu-2 знову «оглянув» ділянку, на цей раз більш детально, наблизившись до кратера ближче. Маневр був досить ризикованим, але ризик виправдався — частина матеріалу була визначена, але вчені поки не поспішають розкривати, що саме вони знайшли.

Місяцехід Yutu-2, першим досліджував зворотну сторону Місяця, здійснив посадку на місячну поверхню в січні цього року. Його 10-й місячний день проведення досліджень почався в неділю, 22 вересня, і триватиме протягом наступних двох тижнів.

Джерело

Схожі публікації