Кого першочергово вакцинуватимуть від коронавірусу

Кого першочергово вакцинуватимуть від коронавірусу

Мiнiстерство охорони здоров’я визначило перелiк осiб, яких першочергово вакцинуватимуть вiд коронавiрусу.

Про це з посиланням на дорожню карту з iмунопрофiлактики населення вiд COVID-19 повiдомив директор департаменту охорони здоров’я Кіровоградської ОДА Олег Рибальченко.

“Визначення груп населення, якi першочергово проходитимуть iмунiзацiю, ґрунтується на критерiях i факторах ризику. Додатковим прiоритетом в отриманнi щеплення буде вважатися також старший вiк людини – 60+. Але цей показник може змiнитися, залежно вiд остаточної iнформацiї про безпеку, ефективнiсть та переносимiсть вакцин у людей старшого вiку”, – зауважив посадовець.

Отже, згiдно з попереднiми цiльовими показниками проведення iмунiзацiї населення вiд коронавiрусу, рекомендованими до проведення щеплень є:

1) медичнi працiвники;

2) вiйськовослужбовцi;

3) працiвники соцiальної сфери;

4) особи, якi проживають у закладах iз надання довгострокового догляду та персонал;

5) люди похилого вiку (60 рокiв i старше);

6) працiвники критично важливих структур державної безпеки, включаючи Державну службу України з надзвичайних ситуацiй, полiцiю, Нацгвардiю, СБУ, МВС;

7) вчителi та iншi працiвники сфери освiти;

8) особи, якi перебувають у мiсцях обмеження волi та/або слiдчих iзоляторах i працiвники;

9) дорослi (вiком вiд 18 до 59 рокiв) iз супутнiми захворюваннями;

10) iншi категорiї населення та професiйнi групи, якi знаходяться у групi ризику, включаючи громадян України, якi проживають на тимчасово окупованих територiях.

Як уже повiдомлялося, ранiше МОЗ уклало договiр на поставку 1 млн 913 доз вакцини проти COVID-19 виробництва компанiї “Сiновак” (Sinovac Biotech, Китай). Втiм, як зазначають у вiдомствi, це не єдина вакцина, яка буде закуповуватися державою.

 

Джерело: Златопіль

Схожі публікації