Кропивничанка припинила голодування, яке оголосила на знак протесту проти забудови скверу

Кропивничанка припинила голодування, яке оголосила на знак протесту проти забудови скверу

Надія Паливода припинила голодування, яке оголосила на знак протесту проти будівництва ресторану у Кропивницькому. МакДональдз мають звести у Центральному сквері, цьому передуватиме його реконструкція, яка передбачає вирубування 11 дерев. Надія вимагає перенести будівництво ресторану в іншу частину міста. Реконструкцію скверу починають 1 листопада, розповів директор з розвитку «МакДональдз Україна» Віталій Стефурак.

Надія Паливода припинила голодування на сьомий день з початку акції, яку розпочала 25 жовтня, інформує Суспільне.

 «Я вважаю, що ця сумна і відчайдушна акція була недаремною: певних результатів все-таки досягнуто, – сказала Надія. – До нас нарешті вийшов заступник мера Мосін і запросив мене долучитися до роботи виконавчих комісій по скверу. Ще раніше забудовник – представник «Укрсфери» – мені в очі казав, що всі роботи у сквері будуть проводити у співпраці з громадою і конкретно зі мною, зокрема, санітарну обрізку дерев».

Підготовчі роботи до благоустрою території в Центральному сквері Кропивницького розпочинаються 1 листопада. Про це компанія МакДональдз повідомила у зверненні до журналістів. Заплановані підготовчі роботи включають:

  • Санітарну обрізку дерев та видалення аварійно небезпечних дерев. Найперше буде видалений сухостій (дерева які вже загинули), всього на території скверу 10 таких дерев, в тому числі два – над підвалами.
  • Геологорозвідувальні роботи, щоб перевірити чи є на території скверу додаткові підвали/ходи, оскільки в місті не збереглися детальні плани, які могли б підтвердити, чи підвали були тільки з однієї сторони скверу, чи у них були проходи в інші сторони, які також можуть бути аварійними.
  • Демонтаж і вивезення старого покриття доріжок.
  • Демонтаж лавок, ліхтарів та передача їх на баланс комунальному підприємству міста для зберігання.
  • Тимчасово родючий шар ґрунту буде знятий, не чіпаючи дерева, і збережений на час проведення робіт. Пізніше, під час робіт із озеленення, ґрунт зі скверу повернуть назад, до нього також буде доданий додатковий родючий ґрунт.

За даними експертизи, у сквері зараз 102 дерева.

«Замість тих дерев, які доведеться прибрати, ми готові висадити вдвічі більше, – сказав директор з розвитку «МакДональдз Україна» Віталій Стефурак.– Плануємо висаджувати семи-десятилітні листяні дерева, висотою від трьох метрів. Крім того, ми також ведемо перемовини з міською владою, щоб визначити ділянку в Кропивницькому, де можна буде висадити додаткові дерева для громади».

Кропивничанка припинила голодування, яке оголосила на знак протесту проти реконструкції скверу

Кропивницький. Огороджений для реконструкції Центральний сквер. 25 жовтня

Надія Паливода сказала, що буде у сквері під час початку робіт. «Я буду на місці – з дипломом магістра садово-паркового господарства і роздрукованими Правилами обрізування дерев у місті Кропивницькому, які ми розробили в складі робочої групи міської ради ще в 2020 році. У цих правилах ми роз’яснили детально, як обрізати дерева так, щоб від них не залишились роги й копита, як у Парку перемоги».

Надія сказала, що припинила голодувати через погіршення фізичного здоров’я. «Я обіцяла голодувати стільки, скільки дозволить здоров’я. Голодувати далі – це вже значить просто лежати (бо ходити важко було, «вертольотики» перед очима) і втрачати сили. А я ще хочу побігати, мені є куди».

Що відомо

Одноповерховий ресторан хочуть будувати на перехресті вулиць Велика Перспективна та Преображенська, у боковій частині скверу. Згідно проєкту, він матиме 120 посадкових місць у залі та 100 – на терасі, лінію замовлення на автомобілі та лінію доставки. Відкрити ресторан планують 2022 року.

Схожі публікації