Кропивницький ”Ельворті” святкує 145-у річницю

Кропивницький ”Ельворті” святкує 145-у річницю

У Кропивницькому презентували виставку до ювілею одного з найбільших підприємств області. 
Виставку, присвячену сто сорок п’ятій річниці заводу ”Ельворті”, відкрили в обласному краєзнавчому музеї в Кропивницькому. Про це  розповів співорганізатор виставки, історик Олександр Чорний. До експозиції увійшли копії старовинних фотографій працівників заводу та виготовлена ними продукції. Матеріали збирали протягом місяця.
Заснували завод британські підприємці, брати Роберт і Томас Ельворті. Виготовляли землеробські знаряддя, молотарки, сівалки та іншу сільськогосподарську техніку.
На виставці презентують світлини, зразки логотипів та рекламної продукції заводу ”Ельворті”. За словами Олександра Чорного, невідомо, чому брати Ельворті вирішили відкрити завод саме в місті Єлисаветград, нині – Кропивницький.
— Вони відкрили спочатку невеличку майстерню з ремонту сільськогосподарських машин, а потім вона переросла в завод. На жаль, ми не можемо зібрати всю продукцію, яку вони виготовляли – близько тридцяти найменувань. Пощастило знайти ціну на них, вставили її для порівняння. У рекламі навіть вказується: якщо купити продукцію за двісті десять рублів, то вона окупиться за один рік.
Усього презентують півсотні експонатів. Діятиме виставка протягом місяця.

Джерело: Суспільнеua

Схожі публікації