Ким була єдина людина, похована на Місяці

Ким була єдина людина, похована на Місяці

Вперше нога людини ступила на поверхню Місяця в липні 1969 року. Ця нога належала американському астронавту Нілу Армстронгу. Однак зовсім не Армстронг удостоївся честі стати єдиним землянином, похованим на супутнику нашої планети. Ним став Юджин Шумейкер.

Вам його ім’я може бути знайоме по відкритій ним комети — комети Шумейкер — Леві, яка влетіла в Юпітер в 1994 році.

Комету він відкрив не один, а зі своєю дружиною Керолін і колегою Девідом Леві. Зіткнення об’єкта з Юпітером стало першим в історії подібним зіткненням, за яким спостерігали вчені.
У Шумейкера була хороша кар’єра. Своїм знанням геології він знайшов нове застосування — астрономічне, і допоміг заснувати планетологію. Він займався вивченням кратерів на Землі, а на початку 1960-х років заснував Програму астрогеологічних досліджень. Він навіть тренував деяких астронавтів місій Аполлона, ділячись з ними своїми знаннями геології. Шумейкер розповідав їм про те, який рельєф місцевості вони можуть зустріти на Місяці.

Його дивовижне життя обірвалося раптово 18 липня 1997 року. Він потрапив в автомобільну аварію, коли займався дослідженням метеоритного кратера в Австралії.

Шумейкер (англ. Shoemaker, раніше Кільце Тіга, Teague Ring) — ударний кратер, що сформувався в результаті падіння метеорита близько 1630 млн років тому.

Знаходиться в Австралії в 100 км на північний схід від Уілуна. Названий на честь геолога Юджина Шумейкера. Перше повідомлення про те, що кільцева геологічна структура може бути метеоритним кратером, було опубліковано в 1974 році; подальші дослідження підтвердили цю гіпотезу.

Удар створив кратер близько 30 км у діаметрі. Наступні геологічні процеси сильно змінили його.

Для того, щоб віддати данину заслугам Шумейкера, а також для того, щоб виконати його мрію побувати в космосі, частина праху астрогеолога була поміщена на борт американської міжпланетної станції «Лунар Проспектор».

31 липня 1999 року станція досягла місячної поверхні. Завершивши свою наукову програму, апарат впав в кратер неподалік від південного полюса. Таким чином Юджин Шумейкер став першим землянином, похованим на супутнику нашої планети.

 

Джерело

Схожі публікації