Маленький куточок раю на Олександрійщині

Маленький куточок раю на Олександрійщині

В Олександрійському районі, який є одним з найбільших в Україні, знаходяться три об’єкти, що відносяться до природно-заповідного фонду. Це ландшафтний заказник місцевого значення «Велика і Мала скелі», ботанічний заказник загальнодержавного значення «Лікарівський» і комплексна пам’ятка природи місцевого значення «Кам’яна стінка».

Про скелі в Оліївці та Лікарівський заказник знають чи не усі, а от «Кам’яна стінка» маловідома. Знаючи, який безлад і купи сміття лишають по собі більшість відпочиваючих на природі, можливо, це і на краще – первозданна краса цієї території милує око. Це потужне місце сили, і коли сюди потрапляєш, здається, губишся у часі, не відчуваєш його плину.

«Кам’яна стінка» знаходиться усього за 8 кілометрів від Олександрії поблизу села Андріївки і займає територію у 18 га. Свою назву заказник отримав через справжню кам’яну стіну на його території. Вважається, що вона природна, але коли її побачити на власні очі, в це мало віриться. Висота цієї стіни, вірніше, її залишків — близько 6 метрів. І це є предметом для досліджень тих, хто цікавиться історією і краєзнавством. Поблизу протікає річка Кам′янка, на берегах якої ростуть рослини, занесені до Червоної книги України. Ландшафтна ділянка поєднує різні екотопи.

Взагалі територія природного комплексу вражає мальовничими краєвидами та різноманітним тваринним і рослинним світом. Статус пам’ятки природи місцевого значення «Кам’яна стінка» отримала у 1995 році. У 2008 році виготовлено та встановлено попереджуючі планшети. На заповідній території забороняється сінокосіння та розорювання земель; знищення та відлов усіх видів тварин.

Куточок раю під Олександрією

Куточок раю під Олександрією

Враховуючи, що ця природна територія, хоча й маловідома, але є місцем відпочинку місцевих жителів, необхідно вжити заходів з облаштування стоянки автотранспорту, місць для розведення багать, і у будь-якому разі охороняти та зберігати цю унікальну комплексну пам’ятку.

Джерело: Портал Zametka

 

Схожі публікації