Меддопомога у зв’язку з вагітністю, пологами, онкопацієнтам збережеться — МОЗ

Меддопомога у зв’язку з вагітністю, пологами, онкопацієнтам збережеться — МОЗ

Незважаючи на заборону на проведення планової госпіталізації через COVID-19 в українських клініках продовжать надавати меддопомогу в низці випадків, зокрема, у зв’язку з вагітністю, пологами, а також меддопомогу онкопацієнтам.

Як повідомляється на сайті Міністерства охорона здоров’я, обмеження діють із понеділка, 9 листопада.

Зокрема, зазначені обмеження передбачені в постанові Кабінету Міністрів №641 про встановлення карантину та впровадження посилених протиепідемічних заходів на території зі значним поширенням COVID-19 від 22 липня №641.

Так, зокрема, забороняється проведення закладами охорони здоров’я планових заходів із госпіталізації, крім надання меддопомоги внаслідок ускладненого перебігу вагітності та пологів, меддопомоги вагітним, породіллям і новонародженим, меддопомоги в спеціалізованих відділеннях закладів охорони здоров’я пацієнтам з онкологічними захворюваннями.

Крім того, під заборону не потрапляє надання паліативної меддопомоги в стаціонарних умовах, термінова госпіталізація і меддопомога в разі, якщо її перенесення або відстрочення спричинить ризик для життя або здоров’я, а також планова меддопомога закладам охорони здоров’я національного рівня, що надають високоспеціалізовану допомогу, за умови дотримання ними відповідних санітарних і протиепідемічних заходів.

У МОЗ наголошують, що ці обмеження на надання медпослуг діють для територій, де встановлено помаранчевий рівень епідемічної небезпеки, тобто на всій території України.

Як повідомлялося, за підсумками селекторних нарад із регіонами України в понеділок заступник міністра охорони здоров’я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що українські клініки з понеділка припиняють приймати пацієнтів на планові операції, приймають лише ургентних хворих і хворих на коронавірус.

 

Джерело: Інтрерфакс-Україна

Схожі публікації