Медична галузь в Олександрії була профінансована на два млн грн

Медична галузь в Олександрії була профінансована на два млн грн

В Олександрії продовжується реформування галузі охорони здоров’я.

Реформа первинної ланки розпочалась у 2018 році і триває до сьогодні. Вона завершиться після підписання усіма жителями міста декларацій із сімейними лікарями, терапевтами та педіатрами. На сьогодні відповідні документи підписали 73% олександрійців.

Із 2019 року первинна мережа перейшла на фінансування з Національної служби здоров’я України за кількістю підписаних декларацій.З міського бюджету виділено 900 тис.грн для облаштування 50 автоматизованих робочих місць лікарів, під’єднання до швидкісного інтернету, підключення до медичної інформаційної системи «Медейр» тощо. Працює електронна реєстратура, запроваджений електронний онлайн-запис до лікаря, виписуються електронні рецепти за програмою «Доступні ліки». До електронної системи також підключено діагностичний підрозділ. Інформація про результати діагностики надходить на комп’ютер сімейного лікаря та вноситься в електронну медичну карту пацієнта.

Також триває реформа вторинної ланки. З міського бюджету профінансовано більше 1 млн грн на перший етап реорганізації. Усі заклади, які надають вторинну медичну допомогу, автономізовані, тобто, перетворені з бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства. Проведений І етап комп’ютеризації закладів: облаштовано 28 автономізованих робочих місць, здійснено підключення до швидкісного інтернету та створено розгалужену інтернет-мережу.

Придбано та впроваджено медичну інформаційну систему «Медейр». Це дало можливість зареєструватись у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я.

Центральна міська лікарня, дитяча міська лікарня, міська лікарня № 3 та стоматологічна поліклініка отримали ліцензію на медичну практику.

Крім вищевказаних умов є певні вимоги: цілодобова медична допомога та наявність певного лікувально-діагностичного обладнання, яке планується придбати навесні цього року, та отримати кошти за програмою медичних гарантій.

 

Джерело: Олександрійська міська рада

Схожі публікації