Містичні місця Кіровоградщини: від козацьких скарбів до чернечих трагедій

Містичні місця Кіровоградщини: від козацьких скарбів до чернечих трагедій

Кіровоградщина, як і багато інших регіонів України, оповита містичними історіями та легендами. Ці оповідки, передані з покоління в покоління, додають особливого шарму та загадковості нашому краю.

Озеро Берестувате у Чорному лісі

Озеро Берестувате 
Фото: Роман Неділько

Серед місцевих жителів поширені легенди про темні сили озера Берестувате, яке нібито ніколи не замерзає взимку і зберігає прохолодну воду влітку. Глибину озера досі не вдалося встановити.

За місцевими легендами, колись саме в озері Берестуватому батько Махно заховав незліченні скарби, вони досі притягують до себе відчайдухів, які жадають легкої наживи, розповідається в легенді.

Монастирище

Монастирище 
Фото: Україна Інкогніта

Ландшафтний заказник Монастирище приваблює не лише своєю природною красою, а й містичними історіями.Одна з них розповідає про самотню жінку, яка знайшла притулок на скелі та стала ворожкою. Інша легенда пов’язана з черницями, яких за перелюбство змушували носити землю на вершину скелі.

Зруйнований монастир у Чечеліївці

Фото: фейсбук-сторінка Новгородківського краєзнавчого музею

Історія зруйнованого жіночого монастиря у Великій Чечеліївці сповнена трагізму. Тричі намагалися підірвати храм, і лише третя спроба виявилася успішною. Після руйнування монастиря черниць змусили будувати дорогу, проливаючи кров і сльози.

Сьогодні від монастиря залишилися лише руїни, але вони продовжують притягувати вірян та туристів.

Містика як частина фольклору

Незалежно від того, вірите ви в містику чи ні, ці історії є невіддільною частиною нашого фольклору. Вони створюють атмосферу загадковості та спонукають до дослідження рідного краю.

Джерело: CBN

Схожі публікації