На ID-карту можна додати електронний підпис

На ID-карту можна додати електронний підпис

Підрозділи Державної міграційної служби у Кіровоградській області надають нову послугу з внесення кваліфікованого електронного підпису (КЕП) на безконтактний електронний носій (чіп) ID-картки.

Про це повідомляє Управління ДМС у Кіровоградській області.

– Внесення електронного підпису до ID-картки значно розширює можливості її власника користуватися різноманітними електронними сервісами державних органів, отримувати адміністративні і банківські послуги, відкривати та вести бізнес тощо, не виходячи з дому, – мовиться в повідомленні.

Доступна послуга із запису електронних підписів для громадян України, які досягли 18-річчя, вона є безкоштовною та надається за бажанням. Для внесення електронного підпису на чіп ID-картки знадобиться паспорт та PIN-код (PIN 2) до неї, який власник самостійно обрав при отриманні документа. Термін дії сертифікатів ключів КЕП – два роки.

Власники раніше виданих паспортів у формі картки можуть нанести КЕП у будь-якому районному підрозділі або апараті Управління ДМС в області, не зважаючи на реєстрацію місця проживання. Громадяни, які лише оформлюють ID-картку, згенерувати підпис зможуть одразу після отримання документа.

ID-картка, яка містить електронний підпис громадянина, стала повноцінним засобом електронної ідентифікації особи.

 

Джерело: Гречка

Схожі публікації