На Кіровоградщині 7 організацій долучаться до адвокації впровадження соціального замовлення

На Кіровоградщині 7 організацій долучаться до адвокації впровадження соціального замовлення

Сім громадських організацій на Кіровоградщині долучаться до популяризації та адвокації інструменту соціального замовлення в області та своїх громадах.

Про це повідомили в асоціації сприяння самоорганізації населення, передає Точка доступу.

Свої ідеї громадські активісти реалізовуватимуть в рамках проєктів, що стали переможцями конкурсу мінігрантів «Соціальне замовлення: співпраця влади і громади Кіровоградщини».

Організації проводитимуть у своїх громадах інформаційні та адвокаційні кампанії на підтримку впровадження нового механізму участі громадян у прийнятті рішень та використанні місцевого бюджету. Окрім цього активісти планують проводити опитування та публічні обговорення щодо пріоритетних соціальних послуг, що можуть бути покращенні шляхом впровадження соціального замовлення.  

Соціальне замовлення — механізм, який не лише допомагає покращити якість надання соціальних послуг в громаді, або й запровадити нові, а й сприяє розвитку місцевого громадського сектора, посиленню спроможності місцевих ГО. Ми радіємо з того, що в конкурсі взяли участь громадські організації з громад області, а не лише з Кропивницького. Ми провели з активістами два активних дні у навчанні та прокачуванні їхніх адвокаційних навичок, бачимо у них неймовірний запал переконувати свої громади, що соціальне замовлення — потрібний інструмент, який має працювати так само активно, як бюджет участі чи електронна петиція, — повідомила Алла Волошина, голова КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення».

Серед переможців конкурсу міні-грантів:

  • ГО «Олександрійський гендерний інформаційний центр» (м. Олександрія): проєкт «Соціальне замовлення — ефективні соціальні послуги в громаді»;
  • ГО «Простір ідей»(м. Мала Виска): проєкт «Соціальне замовлення в Маловисківській громаді»;
  • ГО «Стратегія майбутнього» (м. Кропивницький): проєкт «Посилення ролі громадських організацій у впровадженні соціального замовлення в громадах»;
  • ГО «Успішна Взаємодія» (смт. Компаніївка): проєкт «Соціальне замовлення — можливість для успішного розвитку громади Компаніївської ТГ»;
  • ГО «Асоціація жінок України «ДІЯ». Кропивницький»: «Seven-P» соціальна мапа м. Кропивницький»;
  • ГО Кіровоградська обласна громадська організація матерів дітей-інвалідів та інвалідів «Серце матері» (м. Кропивницький): проєкт «Інформаційно-просвітницька кампанія щодо популяризації послуги соціальної реабілітації осіб з інтелектуальними та психічними порушеннями»;
  • ГО «В єднанні — сила!» (м. Новоукраїнка): проєкт «Влада і громада разом для комфорту жителів».

“Впровадження соціального замовлення допоможе нам відійти від постійного фінансування без конкурсу кількох громадських організацій, наприклад, ветеранських. У нас є й інші ГО, які могли би надавати соціальні послуги й запозичувати додаткові фінанси до свого розвитку, але наразі вони не мають можливості отримувати кошти з бюджету. Більше того, вони не знають про цей інструмент, тому ми популяризуватимемо його в Маловисківській громаді, — ділиться голова ГО «Простір ідей». — Окрім того, конкурс соціального замовлення допоможе створити хорошу фінансову історію наших громадських організацій, а це означає, що вони зможуть працювати з міжнародними донорами і залучати зовнішні ресурси в нашу громаду”.

Довідково:

«Асоціація сприяння самоорганізації населення» наразі адвокатує імплементацію соціального замовлення на території Кіровоградщини, де досі соціальне замовлення не працює. Діяльність стала можливою в рамках проєкту «Соціальне замовлення: співпраця влади і громади Кіровоградщини», що втілюється КОО ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» за підтримки National Endowment for Democracy (NED).

Схожі публікації