На Кіровоградщині майже 700 дітей чекають на усиновлення: як допомогти дитині знайти родину

На Кіровоградщині майже 700 дітей чекають на усиновлення: як допомогти дитині знайти родину

У Кіровоградській області 694 дитини перебувають на обліку з усиновлення, повідомила керівниця служби у справах дітей Кіровоградської ОДА Наталія Чернявська, інформує Суспільне Кропивницький. Всього в області проживають 2822 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

В Україні існує кілька форм сімейного влаштування дітей, які залишилися без батьків: усиновлення, опіка, піклування, прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу.

«З початку вторгнення внесені зміни до чинного законодавства, і опікуни-піклувальники, які є родичами дитини, ідуть по спрощеній процедурі влаштування дитини в їх родину. Вони не проходять навчання, не надають довідку про судимість і довідку про доходи», – пояснила Наталія Чернявська.

Усиновлення є пріоритетною формою, коли дитину приймають у родину на правах рідної. Прийомна сім’я та дитячий будинок сімейного типу відрізняються кількістю дітей: до чотирьох та до десяти відповідно.

«У нас в області функціонує 24 родини патронатних вихователів, в яких виховується 98 дітей. Патронатний вихователь відрізняється саме тим, що до даної форми виховання влаштовуються діти із сімей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях», – зазначила керівниця служби.

На Кіровоградщині сімейних форм виховання потребують 108 дітей, більшість з них — молодшого та середнього шкільного віку. Тим, хто вирішить прийняти дитину у свою сім’ю, додаткову інформацію і супровід нададуть у громадах області.

Схожі публікації