На Кіровоградщині порушили земельне законодавство майже на 2 млн грн

На Кіровоградщині порушили земельне законодавство майже на 2 млн грн

Протягом дев’яти місяців 2020 року Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області здійснило 721 перевірку земельних ділянок щодо дотримання вимог земельного законодавства.

Загальний розмір нарахованої шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, становить майже 1,75 млн гривень. Про це повідомляє Урядовий портал.

Загальна площа угідь становить – 25,7 тис. га. За результатами проведених перевірок виявлено 529 порушень (площа – 13,314 тис. га).

З метою вжиття заходів інспекторського впливу для усунення виявлених порушень на земельних ділянках державні інспектори склали 246 протоколів про адміністративні правопорушення (площа – 1,96 тис. га). Винесли 247 постанов та наклали адміністративних стягнень у вигляді штрафів на суму 55,1 тис. гривень, із яких порушники добровільно сплатили понад 41,9 тис. гривень. Вручили порушникам 314 приписів про усунення порушень земельного законодавства (площа 8,06 тис. га).

Державні інспектори проводять роботу по відшкодуванню завданої державі шкоди, внаслідок чого порушники добровільно сплатили 614,1 тис. гривень. До органів прокуратури передано 14 матеріалів щодо примусового стягнення шкоди (загальна сума шкоди – майже 605 тис. грн).

До органів виконавчої влади та місцевого самоврядування фахівці Держгеокадастру Кіровоградщини направили 203 клопотання, із яких 104 – про надання документів, матеріалів та іншої інформації, необхідної для здійснення державного нагляду (контролю) за використанням та охороною земель, 103 – з питань дотримання вимог земельного законодавства.

Джерело

Схожі публікації