На Кіровоградщині розроблять стратегію розвитку області до 2027 року

На Кіровоградщині розроблять стратегію розвитку області до 2027 року

Мінрегіон та міжнародні експерти проведуть публічні консультації з розробки стратегії розвитку Кіровоградської області – 2027.

Про це повідомив перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслав Негода, передає прес-служба ОДА.

2 серпня 2019 року Мінрегіон та Національний Демократичний Інститут міжнародних відносин підписали меморандум про співпрацю у проведенні публічних консультацій та заходів в процесі розробки Державної стратегії регіонального розвитку та регіональних стратегій розвитку на період 2021-2027 років.

«У регіонах триває підготовка нових стратегій розвитку, – сказав В’ячеслав Негода. – Ми чекаємо, що це будуть сучасні і дієві інструменти, а не формальні документи. Важливо, щоб нове обласне керівництво розуміло значення цієї роботи, серйозно поставилося до питання стратегічного розвитку територій. Але для того, щоб створити якісну стратегію, важливо говорити не лише з місцевими органами влади, треба залучати до діалогу бізнес та громадські організації, які інколи знають про проблеми і перспективи регіону більше, ніж місцева влада. Тому формат публічних консультацій ми вважаємо доречним і всіляко сприятимемо таким діалогам на місцях. Ми очікуємо, що в результаті цих заходів в пілотних областях громадськість і підприємці відчуватимуть, що вони залучені до розвитку регіону, матимуть бажання допомагати місцевій владі реалізовувати важливі проекти регіонального розвитку».

За умовами меморандуму, до кінця жовтня 2019 року публічні консультації з розробки регіональних стратегій розвитку на 2021-2027 роки пройдуть у Вінницькій, Житомирській, Запорізькій, Закарпатській, Кіровоградській, Черкаській та Київській областях. Також міжнародні експерти сприятимуть проведенню таких консультації і з розробки нової Державної стратегії регіонального розвитку.

Директорка Національного демократичного інституту міжнародних відносин в Україні Натія Джикія зазначила: «Публічні консультації – це порівняно новий інструмент для України, але у світі його давно й успішно використовують, як один з механізмів залучення громадян до прийняття рішень. І ми готові ділитися з вами найкращим досвідом. Допомагатиме нам у цьому зокрема Всеукраїнське громадське об’єднання “Інститут “Республіка”, яке вже має досвід проведення публічних консультацій у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України».

Джерело: CBN

Схожі публікації