На Кіровоградщині водяться три види отруйних змій: як діяти при зустрічі

На Кіровоградщині водяться три види отруйних змій: як діяти при зустрічі

Літо – час активності змій, і Кіровоградщина не є винятком. За словами біолога Віталія Гулая, на території області мешкають три види отруйних гадюк: степова, звичайна та Нікольського. Хоча їхня чисельність невелика, і вони кусають лише для самозахисту, важливо знати, як діяти при зустрічі з цими плазунами, інформує Суспільне Кропивницький.

«Гадюки не полюють на людей і спеціально не нападають… Єдина причина нападу гадюки — це її самозахист», – пояснює біолог.

Степова гадюка віддає перевагу сухим степовим місцям, тоді як гадюка звичайна та Нікольського частіше зустрічаються у лісах та на узліссях. Останні два види можуть навіть шукати притулку на зиму у льохах та підвалах сільських будинків.

Що робити, якщо ви зустріли змію? Віталій Гулай радить не панікувати й дати їй можливість відповзти. Не наближайтесь і не робіть різких рухів.

Окрім отруйних гадюк, на Кіровоградщині можна зустріти неотруйних вужів та полозів. Вони можуть вкусити, але це не становить серйозної загрози для здоров’я.

За даними головної санітарної лікарки області Надії Оперчук, за останні п’ять років до лікарень Кіровоградщини не надходило звернень щодо укусів змій. Однак в Україні такі випадки фіксуються.

При укусі змії важливо якомога швидше звернутися до лікаря. Якщо це неможливо, слід надати домедичну допомогу:

  • Звільнити місце укусу від одягу та прикрас.
  • Обробити рану антисептиком та накласти пов’язку.
  • Зафіксувати укушену кінцівку у піднесеному положенні.
  • За можливості дати 1-2 таблетки від алергії.

Категорично заборонено висмоктувати отруту, накладати джгут, припікати рану та вживати алкоголь.

Схожі публікації