На Кіровоградщині за місяць тричі поскаржились на порушення мовного закону

На Кіровоградщині за місяць тричі поскаржились на порушення мовного закону

За місяць дії мовного закону надійшли 647 скарг про порушення мовного законодавства, зокрема, у сфері обслуговування. З них три повідомлення – з Кіровоградщини.

Про це йдеться на сайті Уповноваженого із захисту державної мови.

Найбільше повідомлень, звернень та скарг надійшли з Києва та Київської області (284).

Із Львівської області надійшло 58 звернень, які стосуються переважно порушень в інших регіонах (про порушення у Львівській області – 3), Харківської – 43, Одеської – 27, Дніпропетровської – 16, Запорізької – 7, Вінницької – 9, Полтавської – 16, Луганської – 7, Миколаївської – 6, Волинської – 5, Донецької – 4, Тернопільської – 6, Сумської, Чернівецької, Івано-Франківської, Кіровоградської, Закарпатської, Хмельницької та Херсонської – по 3 звернення, із Рівненської, Чернігівської, Черкаської областей – по 2.

Переважна більшість (299) звернень стосується відсутності української версії вебсайтів про надання послуг та сайтів інтернет-магазинів, частина сайтів за замовчуванням має недержавну мову. 139 громадян поскаржилися на порушення своїх прав у сфері обслуговування. Збільшилася кількість звернень про порушення мовного законодавства в органах місцевого самоврядування.

Станом на 16 лютого, не накладено жодного штрафу та не зафіксовано жодного злісного порушника, – йдеться в повідомленні, адже виконали всі вимоги про усунення порушень мовного законодавства.

 

Джерело: Гречка

Схожі публікації