На Кременчуцькому водосховищі змагалися яхтсмени

На Кременчуцькому водосховищі змагалися яхтсмени

У Світловодську, на Кременчуцькому водосховищі, відбувся перший етап Кубку серед вітрильних яхт.

Про це  розповів головний суддя змагань Володимир Волков. На швидкість протягом двох днів змагались 21 команда зі Світловодська, Черкас і Горішніх Плавнів Полтавської області.

За словами головного судді змагань, вперше такі змагання у Світловодську відбулись 40 років тому. Зараз проводять лише два етапи – у Світловодську і Черкасах. Яхти ділять на кілька груп – за розміром і класом: ”У кожній групі є перше, друге й третє місце. Тут чотири групи. Ще є окремий кубок – за швидкість. Він перехідний, вручають його після другого етапу в Черкасах”.

Володимир Волков розповів, що найбільші яхти, які беруть участь у змаганнях – ”тонники”. В цьому класі змагались три яхти зі Світловодська: ”Наступний клас – три чверті. Третій клас – чвертьтонники – це ще менші яхти”.

У перший день змагань учасники мають пройти трикутник, сформований буями. Зі слів головного судді, довжина дистанції – 50 миль (близько 80 км – ред.): ”Дистанцію потрібно пройти максимально швидко. Швидкість залежить від вітру. Фінішувати можуть і ввечері, і вночі, і, навіть, вранці”.

У другий день світловодського етапу змагалися вітрильники на короткі дистанції. Другий етап змагань відбудеться в серпні в Черкасах.

 

Джерело

Схожі публікації